На території Миколаївського глиноземного заводу знайшли значні обсяги металургійної сировини, пов'язаної з російською компанією "Русал" та її власником Олегом Дерипаскою, які досі не потрапили під конфіскацію. За рішенням суду на ці активи наклали арешт.
COMM АРХИВ УНИАН. Панорама ОАО "Николаевский глиноземный завод" (НГЗ) - крупнейшего поставщика сырья для производства алюминия в странах СНГ. В среду, 10 июля 2002г. бывший председатель правления Виталий Мешин был задержан сотрудниками Николаевской областной прокуратуры. Основанием послужило уголовное дело, возбужденное против него в 1999г. Мешину инкриминируют экономические преступления, якобы совершенные им на НГЗ в 1996-99 г.г. Ранее Служба безопасности Украины уже предъявляла обвинения председателю правления НГЗ за незаконное открытие валютных счетов за границей. Также СБУ расследовала дело контрабанде предприятием алюминия в 1994г. В 1999г. вокруг приватизации завода разгорелся скандал, в котором были замешаны Мешин, известные российские предприниматели братья Черных, а также ряд народных депутатов Украины. Проектная мощность завода - 1 млн. тонн глинозема в год. Завод построен в 1980г. для обеспечения сырьем алюминиевых комбинатов Сибири. По оценкам западных экспертов стоимость НГЗ составляет около 1 млрд. американских долларов. В марте 2000г. 30% акций НГЗ, за 100 миллионов долларов США приобрела компания "Украинский алюминий", которая является дочерней структурой российской компании "Сибирский алюминий". Фото Андрея Мосиенко / УНИАН
Про це повідомили пресслужба Офісу генерального прокурора і Служба безпеки України.
Їхня загальна вартість перевищує 2 млрд грн.
Правоохоронні органи встановили, що кінцевим бенефіціаром цих активів через складну корпоративну структуру (через компанії у Швейцарії, на Кіпрі, в Катарі) є російський олігарх Дерипаска, який перебуває під санкціями України.
На початку січня металургійна сировина була визнана речовим доказом у кримінальному провадженні, пов’язаному з фінансуванням агресії проти України, і 21 січня суд за клопотанням прокурора наклав арешт на це майно із забороною користування, відчуження та розпорядження ним.
Нагадаємо, за рішенням Вищого антикорупційного суду від 16 лютого 2023 року щодо Дерипаски та Русалу застосовано санкцію у вигляді стягнення активів у дохід держави. Серед них Миколаївський глиноземний завод, який Україна планує приватизувати. Підприємство випускало 1,7 млн т глинозему на рік (близько 20% загального випуску глинозему Русалу), це був другий за розміром глиноземний актив компанії Дерипаски.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.