Прем'єра запланована на 25 та 27 червня.
У Національній опері України відбудеться світова прем’єра українсько-італійського мистецького проекту – двохактного балету за мотивами творів Данте Аліг’єрі «Нове життя» та «Божественна комедія».
До слова, у 2021 році Італія та вся світова культурна громадськість відзначає 700-річчя з дня смерті Данте Аліг’єрі, одного з найвидатніших поетів і мислителів епохи Середньовіччя, символу єдності країни та провісника нової європейської культурної цивілізації.
Сучасна балетна постановка Національної опери України, реалізована спільно з Посольством Італії в Україні та Італійським інститутом культури в Україні, офіційно увійшла до всесвітньої мистецької програми «Dante 700 nel mondo» («Данте 700 у світі»).
Над новою ініціативою працював міжнародний склад постановників: хореограф, балетмейстер-постановник та автор лібрето – випускник Київського державного хореографічного училища, а нині – художній керівник балету та головний хореограф Theatre Kiel (Німеччина) Ярослав Іваненко.
Диригент-постановник – Олексій Баклан.
Відеосценографи – Давіде Брокколі та Лівіо Савіні (Італія).
Сценограф – Станіслав Петровський.
Художник костюмів – Ганна Іпатьєва.
Координатор міжнародної участі в проекті – Нікола Франко Баллоні.
Головні партії у прем’єрних виставах виконають:
25 червня образ автора «Божественної комедії» втілить Денис Недак, а Тетяна Льозова виконає партію коханої поета – Беатріче. У ролі Вергілія – Ярослав Ткачук. Повний склад виконавців вистави 25 червня – тут.
27 червня в головних партіях глядачі побачать Микиту Сухорукова (Данте), Ольгу Голицю (Беатріче) та Віталія Нетруненка (Вергілій). Повний склад артистів вистави 27 червня – тут.
Цікаво, що постановка вимагає найвищого рівня майстерності від провідних виконавців Національної опери України. Водночас відеосценографія, створена італійськими візуальними дизайнерами, надає виставі додатковий вимір. За допомогою провідних сучасних відеотехнологій і спецефектів глядач опиняється разом із Данте та його коханою Беатріче то в чарівній атмосфері середньовічної Флоренції, то в потойбічному світі – у містичних дантових колах Пекла та Раю.
Також у постановці використані фрагменти творів Ріхарда Вагнера, Антоніна Дворжака, сучасна музика духовника православної ассірійської громади у Грузії, схіархімандрита Серафіма (Біт-Харібі) та частини з симфоній знаменитого італійського композитора Еціо Боссо (Ezio Bosso, 1971–2020), що вперше виконуватимуться в Україні.
Фото: Національна опера України
Американський актор і режисер Шон Пенн вчергове відвідав Україну. Під час поїздки він побував зокрема у…
Речник глави РФ Владіміра Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що для прямих переговорів з РФ Україна…
США встановили нові мита на імпорт сонячних панелей з чотирьох країн Південно-Східної Азії — Камбоджі,…
У середу, 23 квітня, міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі відвідає Китай на запрошення Пекіну,…
Американські вчені стверджують, що знайшли новий колір, якого до цього не бачила жодна людина.
Президент США Дональд Трамп хоче бачити світ, яким керують сильні лідери, які, хоч і не…