Categories: Без рубрики

У Нацопері анонсували лютневий репертуар: які прем’єри покажуть киянам

Навіть після завершення усіх головних зимових свят Нацопера України продовжує радувати своїх прихильників яскравою та насиченою подіями лютневою афішею.

Про репертуар показів на вересень розповіли в прес-службі Національної опери України.

Так на шанувальників оперного мистецтва в операх «Флорія Тоска» Дж.Пуччіні (19 лютого) та «Норма» В.Белліні (25 лютого) чекає зустріч із запрошеним солістом Олегом Злакоманом. 

А 16 лютого – в титульній партії опери «Кармен» Ж.Бізе – одна з кращих Кармен Європи Анжеліна Швачка. До речі, це буде 201-й вихід співачки в цій ролі.

 

Також в головних партіях: Сергій Пащук (Хозе, сержант), Тетяна Ганіна (Мікаела, наречена Хозе), Олександр Мельничук (Ескамільо, тореадор), Богдан Тарас (Цуніга, капітан) та ін.

Також у лютому можна буде послухати перлини світової та української оперної класики:

11 лютого – дві одноактні вистави. Опера «Моцарт і Сальєрі» М. Римського-Корсакова у виконанні Дмитра Іванченка (Моцарт) і Тараса Штонди (Сальєрі) та балет «Широко заплющені очі» у постановці Віктора Іщука. Це третій показ вистави, прем’єра якої відбулася 21 жовтня 2021 року на І Міжнародному фестивалі Ballet UA.

«Вистава безсюжетна: це декілька історій про кохання, кожна з них має свій окремий сенс – розповідає хореограф-постановник. – Спектакль складається із сольних, дуетних та кордебалетних номерів, кожен з них перекликається одне з одним та пов’язує усі історії в одну. Розповісти ці історії мене надихнув фільм Стенлі Кубрика «Із широко заплющеними
очима», адже складно сказати, про що конкретно він знятий. Він концентрується на людських взаєминах. У балеті лунає музика Йоганна Себастьяна Баха, Фредеріка Шопена та Сергія Рахманінова. Лейтмотив – Goldberg Variations Баха. Окрім танцівників, музиканти також беруть участь у перформансі. Вони є живою декорацією під час спектаклю: з одного боку сцени знаходиться квартет зі скрипки, альту, віолончелі та контрабасу, а з іншої – рояль. Я дуже довго думав над цим проектом, років 10, мабуть. Після того, як я станцював хореографію Едварда Клюга та Родена Дуайта, я відчув себе артистом сучасного жанру, адже це широке поле для переосмислення усіх можливих видів та напрямів танцю».

Хореограф-постановник балету «Широко заплющені очі» Віктор Іщук – прем’єр балетної трупи Національної опери України. Лауреат численних міжнародних конкурсів. Брав участь в міжнародних фестивалях: «Balletisimo» Мехіко, «Tributto a Rudolf Nureev» Мілан, «Dance Open» Санкт- Петербург, «Mickelle» Фінляндия та ін., а також брав участь в Гала- концертах та гастролях в Японії, Німеччині, Франції, Італії, Австралії, Новій Зеландії, США, Канаді та ін. Директор балетної школи «la Prima», художній керівник балетної трупи«Ukrainian Classical Ballet».

Виконавці: «Ноктюрн Сі-бемоль мінор (Op.9)» – Анастасія Шевченко, Ян Ваня; «Елегія» – Юлія Кулик, Віктор Іщук; «Гольдберг – варіації» – Александра Берьозкіна, Катерина Гідзіль, Діана Іванченко, Марина Ластовина, Діана Стеценко, Анастасія Тьокіна.

А на передодні Дня всіх закоханих (13 лютого) найромантичніша та найтрагічніша ода коханню – балет С.Прокоф’єва «Ромео і Джульєтта». Цю постановку Аналолія Шекери у 1991 році рішенням ЮНЕСКО в ювілейний рік С.Прокоф’єва визнано кращою інтерпретацією цього твору і нагороджено медаллю.

Виконавці: Владислав Ромащенко (Ромео), Юлія Москаленко (Джульєтта), Дмитро Чеботар (Тібальд), Марат Рагімов (Меркуціо) та ін.

22 лютого – другий показ оновленого балету «Вечори на хуторі біля Диканьки» Е.Станковича. Перший показ поновлення з великим успіхом відбувся 30 січня 2022 року.Як зауважили критики – це один із кращих балетів, в якому поєднані глибокі знання фольклору та класичного танцю, колоритна вистава багата на народні звичаї та гумор.

Постановний склад: балетмейстер-постановник – Віктор Литвинов; диригент-постановник – Аллін Власенко; диригент поновлення – Віктор Олійник; художник–постановник – Марія Левитська. В головних партіях: Ганна Муромцева (Оксана), Микита Сухоруков (Вакула), Олена Карандєєва (Солоха), Ольга Голиця (Цариця), Ян Ваня (Князь Потьомкін) та ін.

Важливо!

В репертуарі театру можливі зміни – детальна афіша найближчих заходів на сайті театру https://opera.com.ua/afisha

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 року (зі змінами) відвідування театру можливе за умов:

  • Наявності COVID-сертифікату про повну або часткову вакцинацію  («зелені» та «жовті» сертифікати – оригінал документу або ж через мобільний додаток Порталу «Дія»)

або

  • Негативного результату ПЛР-тесту COVID-19 або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, що здійснений протягом не більше 72 годин

або

  • Документу про одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатку Порталу «Дія».

Документи будуть перевіряти при вході до Національної опери України, а їх відсутністьбуде підставою для відмови глядачеві у відвіданні театру.

Просимо Вас заздалегідь подбати про їх наявність.

Також незмінними залишаються – обов‘язкове дотримання глядачами маскового режиму та соціальної дистанції, а заходячи до театру необхідно пройти температурний скринінг.

Фото: прес-служба

Recent Posts

ЄС ніколи не визнає Крим російським — Кая Каллас

Голова євродипломатії вважає, що США не достатньо тиснуть на Росію.

12 хв. ago

Зеленський відреагував на публікацію у медіа про пропозицію від США визнати Крим російським

На пресконференції президент прокоментував дані від The Wall Street Journal, згідно з якими США пропонують визнати Крим…

18 хв. ago

США на переговорах у Лондоні представлять свою пропозицію щодо визнання Криму російським

Представник Держдепартаменту спростував, що Вашингтон ставить Київ перед доконаним фактом, однак дедалі гучніше невдоволення адміністрації…

31 хв. ago

Суд продовжив запобіжний захід головному психіатрові ЗСУ Друзю до 15 червня

17 березня суд залишив Друзя у СІЗО до 21 квітня. Його підозрюють у корупції.

56 хв. ago

Україна за три місяці імпортувала майже 128 тисяч дронів із Китаю

Найбільшим постачальником цивільних дронів до України залишається Китай.

1 годину ago

87-річний ексвикладач ЛНУ, якого звинуватили у домаганнях, оскаржує своє звільнення у суді

Суд вирішив прийняти позов до розгляду та відкрити провадження. Судове засідання у справі призначили на…

1 годину ago