Categories: Без рубрики

У НАТО звинуватили Україну в неефективному використанні наданої зброї

НАТО має розбіжності з Україною через її тактику на полі бою, причому британські джерела в обороні звинувачують ЗСУ у марнотратстві дорогих озброєнь та техніки.

Про це пише The Sunday Telegraph.

Згідно з інформацією, війська України поєднують надане західне озброєння з тактикою радянського зразка, що призвело до значних втрат озброєнь НАТО.

Тактика Росії надає пріоритет масовому використанню дешевої вогневої сили замість точних ударів, характерних для НАТО.

Британський солдат, який навчав українців в Україні, розповів The Sunday Telegraph, що українські війська використовують британські протитанкові ракети NLAW “як РПГ”, що є дешевими російськими гранатометами.

NLAW – це одноразова протитанкова ракета, вартістю близько 20 000 фунтів стерлінгів, яка призначена для точних атак по ворожій броні. Велика Британія передала Україні більше ніж 5000 таких систем.

Джерело зазначило, що від українців вимагали надати відео правильного використання зброї, але на знятих кадрах видно, як українські війська безладно запускають п’ять чи шість NLAW одночасно в напрямку російських позицій — кожен залп коштує більше 100 000 фунтів стерлінгів.

Росія виробляє дешеву вогневу силу у великих кількостях, з якою НАТО не може змагатися, оскільки альянс виробляє менші партії високотехнологічної зброї, розробленої для тактики комбінованих військ та маневрової війни.

Комбіновані війська — це метод ведення бойових дій, коли війська обступають ворога, застосовуючи узгоджену артилерію, броню та авіаційну підтримку. Це вимагає дуже точного озброєння, надійного зв’язку та добре підготовлених командирів, які мають глибоке розуміння ситуації на всьому полі бою.

Росія надає перевагу тому, щоб її підрозділи діяли більш незалежно один від одного, з “одноразовими” військами, які просуваються вперед, щоб маси артилерії могли зайняти позицію для знищення ворога. Вона рідко використовує танки для штурмів, натомість застосовує їх для обстрілу ворога з великої відстані.

Джерела повідомили, що ніколи не було достатньо часу для навчання українських військових передовим тактикам НАТО, порівнюючи тренування в Україні та Великій Британії з скороченими курсами для резервістів, які стискають місяці підготовки в двотижневі пакети.

Окрім нестачі часу, українські війська нібито часто не бажали приймати доктрину НАТО, стверджуючи, що вона не підходить для умов на місці, з якими західні тренери не мали справу.

НАТО має принцип “нічого не залишати позаду” стосовно техніки та озброєння через їх високу вартість і важливість для доктрини.

Джерела повідомили, що українські війська неодноразово залишали командні пускові установки для ракет Javelin (CLU), які можуть бути повторно використані та вартують понад 100 000 доларів США (80 000 фунтів стерлінгів), на полі бою, оскільки армія Києва, як повідомляється, зберігає радянське, напіввикидне ставлення до своєї техніки та озброєння.

Це нібито призвело до того, що російські сили захопили відносно великі кількості CLU Javelin, а також їхні ракети та пускові труби.

Російське джерело заявило, що він та його підрозділ часто знаходять запаси західних протитанкових озброєнь, покинутих українськими силами.

“Російська армія, ймовірно, має більше Javelin, ніж британська армія”, — каже британське джерело, додавши, що, хоча він і його колеги підтримують боротьбу України з Росією, зусилля підтримати Київ “будувалися на брехні”.

Велика Британія передала Україні більше 10 000 протитанкових озброєнь, серед яких тисячі Javelin. Джеймс Картлідж, колишній міністр закупівель оборони, заявив в квітні минулого року, що запаси Javelin у Великій Британії не будуть поповнені до “2027 та 2028 років”.

Велика Британія також передала Україні сотні високоточних ракет Brimstone, які можуть використовувати як літаки, так і війська для атаки по наземних цілях.

Нібито українські війська часто не влучали у цілі за допомогою Brimstone, оскільки використовували застарілі радянські системи картографії.

Джерела також описали випадки корупції під час навчання українських військових в Україні.

Іноді вантажівки з технікою зникали, а поставки автомобілів прибували в підрозділи без запчастин, “включаючи ремені безпеки”.

Україна звернулася до західних союзників з проханням доставити більше запасів дешевої вогневої сили, що змусило європейські країни шукати старі запаси радянської зброї в країнах колишнього Варшавського пакту, таких як Болгарія.

Після того, як 155-та бригада України, яка була повністю навчена за стандартами НАТО у Франції, розпалася цієї зими через “повну організаційну розгромленість” та важкі втрати, деякі українські офіцери висловили незадоволення методами навчання НАТО.

Сергій Філімонов, командир 108-го батальйону, заявив: “Методи навчання НАТО часто не відповідають реаліям сучасної війни”.

“Зарубіжне навчання, якщо не адаптоване до українських умов і не інтегровано в [існуючі] практики підрозділів, не лише неефективне, а й небезпечне.”

Він додав, що знає про “10 таких бригад”, які мали подібні проблеми, як і 155-та.

Аналіз, проведений дослідницькою службою Конгресу США в березні 2024 року, показав, що дотримання радянської доктрини серед високопосадових українських офіцерів збільшилось з початку війни.

Він зазначив, що генерал Олександр Сирський, який є етнічним росіянином і вивчав свою справу в Московській вищій військовій командній школі в 1980-х роках, був призначений головнокомандувачем України в 2024 році.

У 2023 році стався витік німецьких документів, в яких говорилося, що українські війська ігнорують уроки, отримані під час навчання, що нівелює переваги зброї та тактики НАТО.

У документі йшлося, що Україна розбиває загони НАТО на менші підрозділи та не адаптується до західної маневрової війни, звинувачуючи “оперативну доктрину” України, закріплену в її офіцерському корпусі.

Міністерство оборони Великої Британії заявило, що підтримка Великою Британією України є “непорушною”, і підкреслило, що понад 52 000 українських рекрутів отримали “життєво важливі навички для ведення боїв на передовій”.

Recent Posts

Супутник ESA показав із космосу, як виглядає найбільший айсберг у світі

Моніторинговий супутник Sentinel-3 від Європейського космічного агентства (ESA) зробив світлину найбільшого у світі айсберга A23a.

14 години ago

На фронті від початку доби відбулось 123 зіткнення, найгарячіші напрямки Новопавлівський та Покровський

Станом на 16:00 суботи, 3 травня. між Силами оборони України та російськими військами від початку…

14 години ago

У Фіцо заявили, що прем’єр поїде до Путіна на 9 травня, попри чутки про хворобу

Проросійський прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо все-таки планує відвідати Москву для участі у пропагандистському параді на 9 травня,…

14 години ago

Білий дім опублікував фото Трампа в образі Папи Римського

Пресслужба Білого дому опублікувала у соцмережах згенероване фото президента Дональда Трампа в образі Папи Римського.

14 години ago

Країни ОПЕК+ у червні суттєво збільшать видобуток нафти

Вісім країн ОПЕК+ (Саудівська Аравія, Росія, Ірак, ОАЕ, Кувейт, Казахстан, Алжир і Оман) провели віртуальну…

15 години ago

Вучич скоротив візит у США через хворобу

Сербський лідер Александр Вучич скоротив свій візит до Сполучених Штатів через хворобу. Зараз він у лікарні.

15 години ago