У Нігерії 29 дітей можуть засудити до смертної кари за участь в акції протесту проти підвищення вартості життя в країні.
Protesters carry placards during the "Fearless In October" protest over bad governance in Abuja, Nigeria on October 1, 2024. (Photo by Kola Sulaimon / AFP) (Photo by KOLA SULAIMON/AFP via Getty Images)
Четверо з них знепритомніли в суді через виснаження, не встигнувши навіть виступити з проханням про захист, повідомляє CNN.
Криза через вартість життя в Нігерії призвела до кількох масових протестів протягом останніх місяців. У серпні під час акцій застрелили щонайменше 20 людей, а сотні – арештували.
1 листопада 76 протестувальникам висунули звинувачення у державній зраді, знищенні майна, порушенні громадського порядку і заколоті. Серед них – 29 дітей віком від 14 до 17 років.
Смертну кару в Нігерії запровадили в 1970 роках, але з 2016 в країні не було жодного смертного вироку.
За словами нігерійського юриста Акінтайо Балогуна, закон про права дитини не дозволяє притягнути неповнолітніх до кримінальної відповідальності й засуджувати їх до смертної кари.
“Таким чином, притягнення неповнолітніх до федерального високого суду є неправильним з самого початку, за винятком випадків, коли уряд може довести, що всі хлопці старші за 19 років”, – сказав він.
Як зазначив адвокат Маршал Абубакар, суд призначив заставу в розмірі 10 мільйонів найр (5900 доларів або близько 250 тисяч гривень) за кожного з обвинувачених і висунув суворі умови, які їм ще належить виконати.
Попри те, що Нігерія є одним з найбільших в Африці виробників сирої нафти, вона залишається однією з найбідніших країн світу – зокрема, через високий рівень корупції.
Населення Нігерії, яке налічує понад 210 мільйонів людей, є одним із найбільш голодуючих у світі.
Українська делегація поїде у Лондон на переговори щодо перемир'я.
Станом на зараз серед українських католицьких церков є лише один кардинал, що може голосувати за наступного Папу — єпископ…
З понад 60 тисяч зниклих близько 10 тисяч осіб мають підтверджений статус полонених. Частину з…
До позапланового моніторингу потрапила зокрема Київська міська лікарня №18.
Пєсков також стверджує, що російський диктатор «неодноразово говорив про готовність до переговорів з українською стороною».
Диктатор РФ повторив наратив роспропаганди, виправдовуючи удар російської армії.