На засіданні комітету з питань національної безпеки, оборони і розвідки з перевагою в один голос пройшла правка, яка виключає з тексту законопроєкту весь розділ змін до Кодексу адміністративного судочинства.
KYIV, UKRAINE - JANUARY 18: A summons to appear at the military commissariat lies in one of the mailboxes of an apartment building on January 18, 2024 in Kyiv, Ukraine. Since the beginning of the large-scale Russian invasion against Ukraine in February 2022, Ukraine has been conducting a permanent mobilization of the males of conscription age. Males can receive a summons anywhere - at their place of residence or place of work, in public places (in shopping centers, on the streets, gas stations etc.). Evading conscription during martial law in the country is punishable by imprisonment for a term of 3 to 5 years. Currently, Ukraine is amending the law on mobilization due to the need to mobilize up to 450-500 thousand people. (Photo by Oleksii Samsonov /Global Images Ukraine via Getty Images)
Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі.
Тільки що на засіданні комітету з нацбезпеки і оборони з перевагою в один голос пройшла правка, яка ВИКЛЮЧАЄ з тексту законопроєкту весь розділ змін до Кодексу адміністративного судочинства!
Таким чином знімаються пропозиції про замороження рахунків, банківських карток, обмежень по виїзду за кордон та керування автівкою.
Сьогодні, 12 березня, комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки розпочав розгляд правок до законопроєкту про мобілізацію. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
За його словами, поки в планах розглянути за сьогодні лише перші 300 правок. А їх там більше 4-х тисяч. Але як стало відомо зі слів нардепа Олексія Гончаренка, попрацювавши менш як годину, комітет розглянув одну норму і закрив засідання. Як буде далі – поки невідомо.
У Верховній Раді планують зареєструвати два варіанти проєкту закону про економічне бронювання. Про це розповів глава парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха. За його словами, перша модель – це, власне, модель, яка народилася в Офісі президента, про зарплати, вищі за 35 тисяч.
Друга модель – це модель про сплату додаткового військового збору за кожну заброньовану особу, незалежно від її посади, заробітної плати чи якихось інших критерій. Саме ця модель зараз допрацьовується, каже Наталуха.
Раніше відомо, що у третій штурмовій бригаді розкритикували ідею прив’язати бронювання від мобілізації до рівня заробітної плати. Як пише заступник командира Максим Жорін у себе на сторінці, такою ініціативою “бронювати тих, хто заробляє більше 35 тисяч” влада формує уявлення, що “війна лише для бідних” і “цими процесами лиш затягує мобілізацію, що може довести ситуацію на фронті до катастрофи”, пише Жорін.
Нагадаємо, уряд готує нову систему бронювання військовозобов’язаних. За інформацією нардепа Олексія Гончаренка, бронь матимуть усі працівники паливно-енергетичного комплексу та оператори зв’язку. А також є можливість бронювання для тих, хто отримує понад 35 тисяч гривень на місяць або сплачує податок на доходи фізичних осіб більш ніж 6 300 гривень. Співвідношення працівників і військових, за словами парламентаря, має бути вісім до одного. Нині ж в Україні заброньовано 700 тисяч людей.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.