Цього року головному концертному майданчику Києва й країни - Національному палацу мистецтв «Україна» - виповнюється 50 років.
Про це розповів журналістам на прес-показі 23 лютого радник генерального директора палацу «Україна» Сергій Перман.
Ремонт у приміщенні «України» останній раз проводився ще на початку 90-х років. У приміщенні протікав дах, були проблеми з електропроводкою, крісла для глядачів бажали кращого.
Палац юридично підпорядковується ДУСу, але при цьому грошей із бюджету не отримує й живе за рахунок повного госпрозрахунку. У «доковідні» часи концерти в залі були розписані на рік вперед.
У палаці 3700 місць для глядачів. На нові крісла меценат – одна з енергетичних компаній – дала 18 мільйонів гривень. Цієї суми вистачило, щоб пристосувати палац під потреби людей із інвалідністю. Тепер від входу в палац і до партеру встановлені пандуси, є спеціально обладнаний туалет. Також у партері виділено 12 місць, із яких знімаються крісла й можна поставити інвалідний візок. Треба тільки заздалегідь повідомити про це адміністратора або ж зазначити на офіційному сайті палацу.
«Найбільшим нашим болем були крісла. Тому що під час кожного концерту обов’язково падали 2-3 глядача. Крісла під людьми просто провалювалися», – сказав Сергій Перман.
Кияни чудово пам’ятають бірюзовий колір глядацьких крісел «України». Обшивку нових вирішили зробити в тепло-коричневих тонах. До слова, дирекція палацу спеціально консультувалася з телевізійниками щодо того, який вибрати колір. Як результат – зараз увесь зал облаштований у єдиній кольоровій гаммі й здається більш затишним.
Цікаво, що старі крісла були вмонтовані на залізних штирях у бетонну підлогу. Вирвати їх звідти можна було тільки підірвавши. Тому нові сидіння прилаштували на штирі від старих.
«До нас багато хто звертався з проханням віддати старі крісла. На жаль, від них залишилися тільки запчастини», – прокоментував Сергій Перман.
Нові крісла – не єдине оновлення, яким порадує Палац. Так звану малу залу, яку кілька років тому переробили з колишнього прес-центру, повністю реконструювали. І сьогодні це, за словами Пермана, найбільш технічно оснащена театральна сцена міста та країни. Її назвали ТеатрRoom.
Стіни і задник повністю обладнані мультимедійними екранами, які створюють приголомшливий 3Д-ефект. Сама сцена розділена на різні сегменти, які можуть одночасно обертатися в різні боки, підніматися й опускатися. Додайте до цього ще світло, звук. І навіть стеля над глядацькими кріслами не проста – наприклад, у кінці вистави на людей звідти посипалися поролонові кулі. І це не всі її можливості.
Власну театральну сцену Палац не здає в оренду іншим колективам, а запускає власне музично-космічне шоу з цирковими артистами «Інші». Зазвичай ці артисти працюють за контрактами за кордоном, але карантин залишив їх без роботи. Режисер і художник-постановщик «Інших» – Володимир Кошовий. Усім киянам точно треба побачити це шоу. За словами керівництва палацу, його збираються показувати кілька місяців.
Фото: Палац «Україна»
The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…
Фільм «The Accountant 2» — це американський екшн-трилер, який є продовженням стрічки «The Accountant» (2016).…
«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…
25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…
24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…
У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…