Польські дипломати вважають, що існує чітка різниця між "тимчасовими рішеннями" щодо припинення бойових дій в Україні та виконанням "російських очікувань щодо визнання Криму, Донбасу чи інших частин України, що було б історичною помилкою".
Прапори України та Польщі. Фото: Getty Images.
Американський президент Дональд Трамп ризикує здійснити “історичну помилку”, якщо його переговори про припинення війни в Україні призведуть до того, що США визнають претензії Росії на Крим та інші окуповані території, вважає глава польської Ради зі співпраці з Україною, яка консультує уряд Дональда Туска щодо питання України Павел Коваль.
Слова Коваля цитує Financial Times.
За його словами, для Польщі та решти Центральної Європи буде перетнута “червона лінія”, якщо розширені кордони Росії будуть визнані юридично.
Коваль зазначив, що існує чітка різниця між “тимчасовими рішеннями” щодо припинення бойових дій в Україні та виконанням “російських очікувань щодо визнання Криму, Донбасу чи інших частин України, що було б історичною помилкою”.
Коваль попередив, що якщо це створить прецедент, який дозволить кремлівському правителю Владіміру Путіну розширювати “імперську Росію”, то “це буде жахливо”.
“Росія після розпаду Радянського Союзу визнала Україну з її кордонами, включаючи Крим і Донбас, і це є основою норм міжнародного права. Міжнародно-правові гарантії кордонів у Центральній Європі також є одними з головних гарантій збереження миру в цьому регіоні, як свідчить наш історичний досвід”, – заявив він.
Водночас Коваль висловив упевненість, що Трамп, зрештою, не дозволить Росії контролювати українську територію де-юре, а натомість визнає постійну загрозу з боку Путіна.
Він також переконаний, що Трамп також не ризикне позбавити американські компанії можливості інвестувати в реконструкцію України після припинення війни, не надавши сильних гарантій безпеки, яких прагнуть Київ та його європейські союзники.
“Для політиків дуже легко відокремити політичні гарантії від бізнес-гарантій і від військових гарантій, але якщо реальні гроші будуть інвестувати в Україну, вони вимагатимуть серйозних американських гарантій”, – сказав Коваль.
Нагадаємо, заступник міністра сільського господарства Польщі та єврокомісар з питань сільського господарства Міхал Колодзейчак запропонував неоднозначну ініціативу: на його думку, країна повинна отримати доступ до Чорного моря шляхом оренди або придбання порту в Одесі.
Катастрофа на фінансових ринках, спровокована тарифами президента США Дональда Трампа, продовжилася 7 квітня. Азіатські акції…
У зв'язку з військовими та комерційними здобутками України в Чорному морі офіцери ВМС України та…
Акції американського виробника автомобілів Tesla на початку торгів у понеділок, 7 квітня, опустилися нижче за…
Пекін обмежив експорт рідкоземельних металів після того, як президент США Дональд Трамп застосував проти країни…
Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський вручив відзнаку Головнокомандувача Збройних Сил України «За сприяння війську» Бернару-Анрі…
Прессекретар російського диктатора Дмитро Пєсков стверджує, що Володимир Путін нібито «підтримує» ідею про припинення вогню…