Categories: Без рубрики

У РФ проблеми з продажем нафти. В Reuters оприлюднили причини

Індійський маршрут, один із найприбутковіших російських маршрутів торгівлі нафтою з моменту введення західних санкцій, має серйозну проблему оплати у валюті, яка відрізняється від долара. Це питання не має короткострокового рішення.

Про це повідомляє Reuters.

Як зазначається у публікації, протягом десятиліть долар США був валютою міжнародної торгівлі нафтою, а спроби пошуку альтернативи були зірвані труднощами конвертації, а також політичними перешкодами.

Проблеми загострилися, коли Індія, яка стала найбільшим покупцем морської нафти з Росії після відмови європейських клієнтів, у липні наполягла на оплаті в рупіях, і торговельна діяльність практично припинилася, згідно з трьома джерелами, знайомими з цим питанням.

Джерела, які побажали залишитися анонімними, повідомили, що російські постачальники нафти не можуть укладати угоди в індійських рупіях через неофіційні вказівки російського центрального банку, що він не прийматиме цю валюту.

Одне джерело в російському банку, близьке до російського центрального банку, заявило, що отримання доходів у валюті, що не конвертується, має невелику цінність за межами Індії, «безглуздо». За словами іншого джерела, Росія має обмежені можливості витрачати рупії, оскільки її імпорт з Індії незначний.

За словами двох джерел, приблизно в середині серпня принаймні дві великі російські нафтові компанії пригрозили перенаправити близько дюжини танкерів, в яких було до мільйона тонн нафти, які прямували до Індії, до інших пунктів призначення.

Як тимчасове вирішення конфлікту, пов’язаного з індійськими угодами, вантажі були оплачені поєднанням китайського юаня, гонконзького долара як перехідна валюта до юаня і дирхама ОАЕ, який прив’язаний до долара США.

Однак вони заявили, що залишається проблема пошуку життєздатної альтернативи долара і проблеми торкаються покупців в Африці, Китаї та Туреччині, які стали найбільшими покупцями російської нафти.

Однак найбільша проблема стосується Індії, яка, згідно з даними LSEG та розрахунками Reuters, купує понад 60% російської морської нафти. Це найбільший покупець морської нафти із Росії після Китаю.

Проблеми, ймовірно, посилюватимуться в міру посилення контролю за торгівлею. Вашингтон ввів перші санкції проти власників танкерів, які перевозять російську нафту за ціною, вищою за західну цінову межу в 60 доларів.

Нагадаємо, Болгарія припинить імпорт російської сирої нафти з березня 2024 року, тобто на 6 місяців раніше ніж планувалося. Уряд країни ухвалив це рішення після того, як стало відомо, що ця лазівка допомагала Росії обходити західні санкції та дозволила Кремлю залучити додатковий мільярд євро на війну проти Україн

Recent Posts

Мерц пов’язав масовані атаки по Україні з розмовами Путіна і Трампа

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц вбачає зв’язок між телефонними розмовами російського диктатора Володимира Путіна й президента…

4 години ago

У Палаті представників закликали адміністрацію Трампа відновити постачання зброї Україні

Очільник Комітету із закордонних справ Палати представників США Майкл Маккол закликав американську адміністрацію швидко відновити…

4 години ago

Співробітників Агентства з охорони довкілля США відправили у відпустку за критику Трампа

Агентство з охорони довкілля США відправило в адміністративну відпустку 139 співробітників, які підписали листа з…

4 години ago

Новий очільник УІНП Олександр Алфьоров окреслив п’ять напрямів трансформації інституту

Новопризначений голова Українського інституту національної пам’яті (УІНП) Олександр Алфьоров провів першу зустріч із колективом установи,…

5 години ago

У Києві всі пожежі ліквідовано, аварійно-рятувальні роботи призупинено до ранку суботи — ДСНС

У Києві після масованої атаки РФ з вечора 3 на 4 липня всі пожежі ліквідовано,…

5 години ago

Трамп заявив Зеленському, що хоче допомогти з ППО і пообіцяв розібратися з призупиненням поставок зброї — Axios

Президент США Дональд Трамп під час телефонної розмови повідомив президентові України Володимиру Зеленському, що США…

5 години ago