Індійський маршрут, один із найприбутковіших російських маршрутів торгівлі нафтою з моменту введення західних санкцій, має серйозну проблему оплати у валюті, яка відрізняється від долара. Це питання не має короткострокового рішення.
25 February 2022, Brandenburg, Schwedt: At PCK-Raffinerie GmbH, surplus gas is burned off in the crude oil processing plant. According to the company, the supply of crude oil from Russia via the "Friendship" pipeline to the PCK oil refinery in Schwedt is currently running reliably and without any problems. The Russian energy company Rosneft took over a large part of the PCK oil refinery in Schwedt last year. More than 1100 people work at the refinery. The "Friendship" pipeline from Russia, which supplies 25 percent of Germany's crude oil, according to the refinery, ends there. Rosneft is the largest Russian oil producer. The refinery in the Uckermark region processes 12 million tons of crude oil annually, according to the company, making it one of the largest processing sites in Germany. Photo: Patrick Pleul/dpa-Zentralbild/ZB (Photo by Patrick Pleul/picture alliance via Getty Images)
Про це повідомляє Reuters.
Як зазначається у публікації, протягом десятиліть долар США був валютою міжнародної торгівлі нафтою, а спроби пошуку альтернативи були зірвані труднощами конвертації, а також політичними перешкодами.
Проблеми загострилися, коли Індія, яка стала найбільшим покупцем морської нафти з Росії після відмови європейських клієнтів, у липні наполягла на оплаті в рупіях, і торговельна діяльність практично припинилася, згідно з трьома джерелами, знайомими з цим питанням.
Джерела, які побажали залишитися анонімними, повідомили, що російські постачальники нафти не можуть укладати угоди в індійських рупіях через неофіційні вказівки російського центрального банку, що він не прийматиме цю валюту.
Одне джерело в російському банку, близьке до російського центрального банку, заявило, що отримання доходів у валюті, що не конвертується, має невелику цінність за межами Індії, «безглуздо». За словами іншого джерела, Росія має обмежені можливості витрачати рупії, оскільки її імпорт з Індії незначний.
За словами двох джерел, приблизно в середині серпня принаймні дві великі російські нафтові компанії пригрозили перенаправити близько дюжини танкерів, в яких було до мільйона тонн нафти, які прямували до Індії, до інших пунктів призначення.
Як тимчасове вирішення конфлікту, пов’язаного з індійськими угодами, вантажі були оплачені поєднанням китайського юаня, гонконзького долара як перехідна валюта до юаня і дирхама ОАЕ, який прив’язаний до долара США.
Однак вони заявили, що залишається проблема пошуку життєздатної альтернативи долара і проблеми торкаються покупців в Африці, Китаї та Туреччині, які стали найбільшими покупцями російської нафти.
Однак найбільша проблема стосується Індії, яка, згідно з даними LSEG та розрахунками Reuters, купує понад 60% російської морської нафти. Це найбільший покупець морської нафти із Росії після Китаю.
Проблеми, ймовірно, посилюватимуться в міру посилення контролю за торгівлею. Вашингтон ввів перші санкції проти власників танкерів, які перевозять російську нафту за ціною, вищою за західну цінову межу в 60 доларів.
Нагадаємо, Болгарія припинить імпорт російської сирої нафти з березня 2024 року, тобто на 6 місяців раніше ніж планувалося. Уряд країни ухвалив це рішення після того, як стало відомо, що ця лазівка допомагала Росії обходити західні санкції та дозволила Кремлю залучити додатковий мільярд євро на війну проти Україн
Цього тижня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки. Організатори закликають відвідувачів дбати про власну безпеку…
Департамент суспільних комунікацій КМДА анонсував дайджест подій, які проходитимуть у громадських просторах Vcentri HUB Шевченківського,…
Президент Володимир Зеленський провів розмову із президентом США Дональдом Трампом після того, як той поспілкувався…
Ікону, яку подарував Володимир Зеленський Папі Римському Леву XIV, написали Герман Клименко, Соня Атлантова та Олександр Клименко. Вона виготовлена…
19 травня, у Києві інспектори з паркування провели ранкову перевірку на вулиці Михайла Максимовича, де евакуювали…
Внаслідок російських ударів на Сумщині десятки тисяч сімей без електро- та газопостачання. З населених пунктів,…