Categories: Без рубрики

У СБУ назвали кількість громадян України, які під слідством у справах про викриття ППО

Уже понад 200 людей, які поширювали інформацію про роботу протиповітряної оборони та інших підрозділів Сил оборони отримали підозри від української спецслужби.

“Фактично ці особи допомагали противнику готувати, здійснювати та коригувати повітряні удари по території України, у тому числі з використанням крилатих ракет і дронів-камікадзе”, — йдеться у повідомленні.

Підозра оголошена за статтею 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, Збройних сил України чи інших військових формувань).

Зазначається, що стосовно 190 із цих фігурантів — обвинувальні акти скеровано до суду, їм загрожує до 12 років тюремного ув’язнення.

За даними слідства, у більшості випадків громадяни цілеспрямовано передавали противнику інформацію про місця базування та переміщення підрозділів ЗСУ, Держприкордонслужби та Національної гвардії.

“Передусім противника цікавили координати пунктів тимчасової дислокації, маршрутів руху та фортифікаційних споруд українських захисників. Також рашисти намагалися виявити вогневі позиції української артилерії та систем ППО.

Наприклад, наприкінці травня цього року співробітники СБУ затримали на Донеччині інформатора головного управління Генштабу армії РФ (більш відомого як ГРУ). Фігурант намагався приховано зафіксувати рух українських військових колон, які переправлялись через річку Сіверський Донець у напрямку Бахмута.

Крім того, співробітники СБУ оперативно встановили особи шістьох мешканців Києва, які незаконно поширювали інформацію про роботу сил ППО під час масованої атаки РФ на столицю у ніч на 16 травня.

“Чотирьом фігурантам вже повідомлено про підозру у вчиненні злочину. Щодо двох з них – обвинувальні акти скеровано до суду. Стосовно інших – триває розслідування”, — йдеться у повідомленні.

В СБУ вкотре наголосили на забороні знімати та оприлюднювати відео- і фотоматеріали про діяльність Сил оборони й наслідки російських обстрілів.

“Їхнє поширення (свідоме чи несвідоме) розцінюється як коригування вогню противника і є злочином, що карається відповідно до закону”, — підкреслили у Службі безпеки.

Також СБУ закликало власників вуличних вебкамер вимкнути онлайн-трансляцію, щоб не допомагати Росії “наводити” ракети, а громадян – повідомляти про виявлені стрими з таких камер на офіційний чат-бот: t.me/stop_russian_war_bot.

Фото: Відкриті джерела

Recent Posts

Море крові та трупів. На Netflix вийшов 5-й і фінальний сезон психологічного трилеру про маніяка “Ти” — що варто знати

Стримінговий гігант Netflix випустив п’ятий і фінальний сезон популярного психологічного трилера «Ти» (You). Прем’єра відбулася…

2 години ago

Частка загиблих в бою в українській армії нижча за російську, — Зеленський в інтерв’ю Шапіру

В українській армії зараз близько 800 або 600 тис. добровольців, кожен випадок мобілізації перевіряється окремо…

2 години ago

З окупації повернули 21-річного хлопця, який опинився під загрозою примусового призову до армії РФ

Хлопця на ТОТ росіяни намагалися мобілізувати, але його вдалося евакуювати на підконтрольну Україні територію.

2 години ago

Шмигаль зустрівся з прем’єр-міністеркою Ліхтенштейну Бріґітте Гаас

Ліхтенштейн виділив 8 млн швейцарських франків на підтримку швидкого відновлення й 800 тис. — на…

2 години ago

Генсек НАТО Рютте закликатиме США не змушувати Україну прийняти мирну угоду проти її волі

Рютте також підкреслить, що примусове прийняття угоди, вигідної для Москви, не лише підриває суверенітет України,…

2 години ago

Якщо ми хочемо запобігти новим звірствам путіна, ми повинні мати довгострокові гарантії безпеки для України — Джонсон

Путін без розбору вбиває все більше українських цивільних, вбив і поранив 100 людей у Києві,…

3 години ago