У штаті Флорида (США) 16 вересня заарештували 44-річного росіянина Дениса Постового. Його звинувачують у порушенні експортних обмежень США, відмиванні грошей та незаконному постачанні до РФ мікроелектронних компонентів, зокрема військового призначення.
Armed Swiss police forces with batons are waiting to be deployed at an illegal 2014 May Day protest rally at Zurich's Helvetiaplatz. The rally disbanded after police squads sealed the place for one hour.
Про це повідомило Міністерство юстиції США.
Таке технічне оснащення використовують у безпілотних літальних апаратах (БпЛА або дронах). Прокурор США Грейс зазначив, що воно могло б посилити військові спроможності РФ проти України.
Слідство встановило, що після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, з лютого 2022 року, фігурант справи закуповував у США мікроелектронні компоненти військового призначення та без необхідних ліцензій від Міністерства торгівлі США, тобто незаконно експортував їх до Росії.
Фігурант закуповував потрібне оснащення через фірми, якими він володіє або керує в Росії та Гонконзі, зокрема WowCube HK Limited, JST Group Hong Kong, Jove HK Limited і Vector Group. Так він приховував кінцевий пункт призначення — у документах не вказував дані про РФ, а постачав мікроелектронні компоненти через проміжні пункти призначення у Гонконзі, Швейцарії та інших країнах.
Щоб купити мікроелектроніку в американських постачальників, його компанії переказували кошти через банківські рахунки в Гонконгу, Росії та інших країнах.
У травні 2024 року видання Defense Express писало, що Росія активно намагається замінити західну електроніку, необхідну для виготовлення озброєння, на власну, зокрема, про це свідчить результат розбірки систем навігації ворожих ракет.
Водночас, у російській ракеті Х-101, яка 8 липня влучила по дитячій лікарні “Охматдит”, виявили американські чіпи. Західні ЗМІ, зокрема The New York Times, писали, що вона була оснащена електронікою американського виробника мікросхем, на які вже накладали санкції.
Крім цього, аналіз ракети Х-101, випущеної по Україні, виявив у її складі 16 електронних пристроїв західного виробництва. Водночас два компоненти було вироблено компанією STMicroelectronics зі штаб-квартирою у Швейцарії, а решту — американськими виробниками мікросхем, включно з Texas Instruments, Analog Devices і Intel.
Аналіз російських документів засвідчив, що російські компанії 2023 року отримували подібні деталі, просто купуючи їх на відкритому ринку та імпортуючи через Китай, пише Financial Times: “Уся продукція здебільшого призначена для цивільного використання, причому деякі з них досить старі”.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.