Величезне нове родовище літію, знайдене на кордоні між штатами Орегон і Невада, може значно прискорити «біло-золотий» бум у США.
Літій
Про це пише Oilprice.com.
За оцінками, запаси, виявлені під древньою кальдерою МакДермітт, складають величезні 40 мільйонів метричних тонн літію. Масштаби цього родовища виняткові, «воно затьмарює інші родовища у світі».
Ці відкриття можуть стати критичною конкурентною перевагою для США, які останніми роками намагаються диверсифікувати свої ланцюги постачання літію від Китаю. Китай наразі переробляє 60% світового літію, і на тлі загострення торгівельної напруги між Вашингтоном і Пекіном, розвиток власної літієвої індустрії стає як ніколи важливим. Час для цього ідеальний, а масштаби родовища МакДермітт можуть стати стартовим майданчиком для «нової ери енергетичної незалежності» США.
Літій є «критично важливим мінералом» для зеленої енергетичної революції, а також набуває дедалі більшого значення для технологічного сектору завдяки своїй центральній ролі у виробництві акумуляторів, що перезаряджаються. Останніми роками попит на літій-іонні батареї стрімко зріс у міру розширення технологічного сектору, і цей ріст, за прогнозами, збережеться.
Міжнародне агентство з відновлюваної енергетики (IRENA) прогнозує, що попит на літій для виробництва батарей зросте у десять разів у період з 2020 до 2030 року. Крім того, у звіті журналу Popular Mechanics за 2023 рік підраховано, що «електрифікована економіка 2030 року, ймовірно, потребуватиме від 250 000 до 450 000 тонн літію». Це означає значне збільшення рівнів виробництва та переробки. Для порівняння: у 2021 році у світі було вироблено лише 105 тонн.
Хоча США мають значні підтверджені запаси літію, вони ще не розвинули власні потужності з видобутку та перероблення на конкурентному рівні з Китаєм та іншими великими регіонами-виробниками літію, такими як Австралія та «літієвий трикутник» у Південній Америці (Чилі, Аргентина, Болівія). Наразі в США працює лише один літієвий завод — Silver Peak у штаті Невада.
Але це змінюється. Інноваційний проєкт Thacker Pass вартістю 2 мільярди доларів, підтриманий Міністерством енергетики США та General Motors, має розпочати роботу в кальдері МакДермітт уже у 2026 році, кардинально змінивши статус-кво у виробництві літію на глобальному рівні. Початковий план передбачає виробництво 40 000 метричних тонн літію щорічно.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.