Categories: Без рубрики

У столиці збільшується кількість госпіталізованих із пневмоніями

Лише за останню добу надійшло 88 пацієнтів із запаленням легень.

Зі слів директорки Департаменту охорони здоров’я Валентини Гінзбург, станом на ранок в муніципальних медичних закладах столиці перебуває 653 хворих на пневмонію. Про це повідомляє КМДА.

«На жаль, останнім часом спостерігається досить невтішна тенденція. Наприклад, вчора до відділень поступило 96 осіб. І на минулому тижні ця цифра коливалася від 70 до понад 90», – розповіла Валентина Гінзбург.

Вона зазначила, що у багатьох випадках пневмонія, яка потребує стаціонарного лікування, – результат неналежного ставлення до стану свого здоров’я. Тому що занадто часто людина звертається до лікаря, коли дозволити їй лікуватися амбулаторно вже не можна через високі ризики для життя.

«Сьогодні, коли запалення легень визнається як найчастіше ускладнення COVID-19, така легковажність, чесно кажучи, просто вражає. Так, пневмонія цілком може бути не наслідком коронавірусної інфекції, що, до речі, не робить її менш небезпечною, проте визначити це та призначити адекватне лікування може лише лікар. Проте досить часто кияни звертаються до медиків вже після безрезультатно випробуваних домашніх рецептів та порад з інтернету», – зазначила директорка Департаменту.

«Пам’ятаємо, що температура тіла не завжди сигналізує про запалення легень, або його відсутність. Вона може бути дуже високою до 39-40С (як правило, на початку захворювання), а може залишатися субфебрильною 37,1-37,5С. Тому навіть при невисокій температурі тіла, кашлі, утрудненому диханні, слабкості й інших ознаках нездужання, слід обов’язково звернутися до лікаря», – закликала Валентина Гінзбург.

Щодо симптомів саме пневмонії, то, як зазначають фахівці, у першу чергу має насторожити кашель (що зазвичай спочатку буває сухим, а потім із розвитком запалення стає вологим з невеликим виділенням мокротиння); відчуття нестачі повітря, іноді біль у грудях при диханні або кашлі. Іноді кашель може провокуватися глибоким видихом. Також у хворого може спостерігатися задишка, блідість або синюшність шкіряних покровів, слабкість, біль у м’язах, підвищене потовиділення, озноб.

Фото: піксабей

Recent Posts

Віллем Дефо співає українську народну пісню. 24 квітня у прокат виходить американське пригодницьке фентезі “Очі. Легенда Карпат”

The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…

3 години ago

Страх і напруга, що лоскочуть нерви. 24 квітня у прокат виходить горог «Until Dawn: До світанку»

«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…

3 години ago

До роковин Чорнобильської трагедії у Києві пройдуть міжнародний форум та мистецька виставка

25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…

3 години ago

У Києві відкриють виставку відтворених писанок зі зруйнованого маріупольського музею

24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…

3 години ago

Макрон розглядає можливість розпуску парламенту та дострокових виборів восени — Bloomberg

У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…

3 години ago