Протестувальники знесли паркан, проникли на територію, закидали силовиків яйцями і пляшками, а потім між ними почалися бійки. Силовики розпилювали газ і кидали в людей димові шашки. Лунали звуки, схожі на постріли, але даних про постраждалих немає. Частині натовпу вдалось прорватись в будівлю.
Інвестиційна угода з РФ фактично передбачає розширення присутності бізнесу РФ в Абхазії. Критики документа вважають, що він відкриє шлях великим російським грошам до експлуатації курортних можливостей республіки, і не вважають, що це виправдана плата за надзвичайну фінансову залежність невизнаної Абхазії РФ.
“Радіо Свобода” пише, що спікер і віцеспікер були змушені залишити будівлю через задній двір адміністрації президента. Парламент невизнаного утворення не зміг затвердити порядок денний, відклавши розгляд питання про ратифікацію інвестиційної угоди з рф.
Абхазія і рф наприкінці жовтня підписали документ, за яким російські компанії можуть реалізовувати свої інвестиційні проекти на території невизнаної республіки. Згідно з угодою, великий російський бізнес отримає безпрецедентні пільги, а також право власності на землю і майно. Але набути чинності він може, якщо його ратифікує парламент. Вимагаючи затвердження цієї угоди, Москва припинила фінансування бюджету Абхазії.
Щоб завадити ратифікації договору, протестувальники намагаються прорватися у будівлю парламенту. З допомогою вантажного авто їм вже вдалося знести паркан.
Раніше повідомлялося, що опозиція вимагала відставки “президента” Аслана Бжанії. Сам “президент”, як стверджується, перебуває в Сухумі та проводить зустрічі для вжиття заходів щодо стабілізації ситуації. Пресслужба Бжанії заявила, що адміністрація “президента” готує документ про відкликання з парламенту інвестиційної угоди з Росією.
За останніми даними, внаслідок зіткнень у парламенту госпіталізовано вісім осіб.
Абхазія проголосила незалежність після війни з Грузією 1993 року, але не була визнана жодною державою світу. Після російсько-грузинської війни 2008 року незалежність Абхазії визнала росія, Венесуела, Науру, Нікарагуа і Сирія. Грузія вважає Абхазію, а також Південну Осетію окупованими рф територіями.
Очікується, що держсекретар США Марко Рубіо, спеціальні посланники Трампа Стів Віткофф і Кіт Келлог зустрінуться…
В складі української делегації на переговорах в Лондоні, які відбудуться 23 квітня, буде присутній керівник…
Сама Ноем під час великоднього заходу в Білому домі підтвердила журналістам, що її сумку вкрали,…
На питання про можливі деталі "мирної домовленості", яку США пропонують укласти між Україною та Росією,…
Українська делегація поїде у Лондон на переговори щодо перемир'я.
Станом на зараз серед українських католицьких церков є лише один кардинал, що може голосувати за наступного Папу — єпископ…