Дух непокори дав Україні після повномасштабного вторгнення РФ час і підтримку Заходу, але якщо країна хоче вижити, вона потребує більшого, ніж непокора, тож є чотири реалістичні сценарії, як може закінчитися війна.
the military go in camouflage and rifles on their shoulders. marching feet of dirty soldiers who are returning from the front from the war in Ukraine. berets and Kalashnikov assault rifles.
Про це пише британське видання The Times.
Серед цих можливих сценаріїв немає нереалістичних, як-от смерть російського диктатора Володимира Путіна або несподівано успішний український контрнаступ.
Автор публікації вказує, що Путін, як і раніше, переконаний, що може перемогти Україну, і здатність президента США Дональда Трампа зруйнувати цю впевненість визначить, який із цих чотирьох сценаріїв втілиться в реальність.
Перший сценарій — найгірший, оскільки він передбачає поразку України, пише The Times. Згідно з ним, країна-агресорка Росія продовжить війну і відмовиться від переговорів, а Україна залишиться без підтримки США. У такому разі Україна може зазнати воєнної поразки, мільйони українців стануть біженцями, а тисячі тих, хто залишиться в країні, опиняться в російських виправних колоніях. НАТО ж зіткнеться з розширенням Росії і її танками, що наближаються до кордону Польщі.
У The Times припустили, що Трамп побоюватиметься такого результату війни.
Другий сценарій описується виданням, як поганий мир, і він є майже таким самим кепським, як перший. За нього Україна, позбавлена підтримки США, здається і змушена з позиції слабкості просити про погану мирну угоду, яка може призвести до поділу країни і встановлення в Києві проросійського уряду.
Третій сценарій, озвучений The Times, передбачає припинення вогню. Якщо воно буде частиною перехідної фази, що веде до остаточного врегулювання, мирної угоди і реального завершення війни, то це, підкреслюється у статті, може призвести до стабільності в регіоні та виживання України, захищеної гарантіями безпеки та підтримкою економіки.
В оточенні Трампа розуміють, що без остаточного врегулювання конфлікту припинення вогню буде недостатньо і в майбутньому Росія знову може атакувати. Як це вже було після двох невдалих угод Мінськ-1 і Мінськ-2, нагадує видання.
Врегулювання шляхом переговорів The Times називає четвертим імовірним сценарієм. Згідно з ним, підтримка США дасть змогу Україні вести переговори з позиції сили, і це приведе до угоди, яка забезпечить країні суверенне й економічно життєздатне майбутнє з гарантіями безпеки, що захистять її від російської агресії. Четвертий сценарій також передбачає, що Трамп запроваджує санкції проти РФ і підтримує Україну грошима та зброєю, якщо Москва вирішить або відмовитися від мирних переговорів, або брати участь у них «недобросовісно».
Якщо цей сценарій стане реальністю, Україні доведеться піти на територіальні поступки, а повернення на кордони 1991 року, ймовірно, не станеться ніколи, припускає видання.
«З огляду на непередбачуваність можливостей Європи фінансувати і озброювати Київ, серед союзників України саме вплив Трампа буде вирішальним щодо того, який із цих чотирьох сценаріїв із найбільшою ймовірністю стане реальністю», — резюмує The Times.
Раніше стало відомо, що Китай вітає наміри адміністрації Трампа якнайшвидше завершити «українську кризу».
В Україні працюють 17 заводів із виробництва біоетанолу. Їх сукупна потужність становить 430 000 тонн…
США на зустрічі в Лондоні з делегаціями України та інших європейських держав представлять власний мирний…
Російська армія вдарила дроном по Марганцю. Через атаку в місті багато загиблих та поранених.
У Данії 11-річний школяр Єнс знайшов особливий спосіб підтримати українських дітей, які постраждали від війни.…
У Киргизстані затримали співробітницю "Русского дома" і ще трьох осіб у справі про вербування найманців…
Сполучені Штати передали Україні так звану "остаточну" мирну пропозицію, яка передбачає визнання Криму частиною Росії…