Водночас на підтримку внутрішньо переміщених осіб (що складають понад 95% від усіх жителів громади до повномасштабної війни) у бюджеті на 2025 рік передбачили трохи більше ніж 1 мільйон 453 тисячі гривень. Це всього 0,5% від загального бюджету.
TOPSHOT - A plume of smoke rises in the area of the town of Toretsk, in Donetsk region on August 24, 2024, amid the Russian invasion of Ukraine. (Photo by Genya SAVILOV / AFP) (Photo by GENYA SAVILOV/AFP via Getty Images)
Журналісти «Слідства.Інфо» з’ясували, що Торецька міська територіальна громада у 2025 році третину від всього бюджету заклала на утримання державного управління.
Про це стало відомо відповідно до бюджету Торецької МТГ. Посадовці заклали на бюрократію суму в понад 84 мільйони гривень. А от на соціальний захист жителів громади, яка вже частково окупована росіянами, планують витратити суму, що менша майже в 6 разів.
Як йдеться у розпорядженні начальника Торецької міської військової адміністрації Василя Чинчика, у 2025 році видатки загального фонду бюджету громади становлять 271 мільйон 153 тисячі 677 гривень. Найбільше грошей передбачили для економічної діяльності — понад 88 мільйонів 300 тисяч гривень. Дещо меншу суму — понад 84 мільйони — заклали на утримання державного управління. Це майже третина від усього бюджету Торецької громади. У Торецькій МВА зауважують: «Видатки на оплату праці з нарахуванням працівників бюджетної сфери заплановані в повному обсязі, відповідно до штатної чисельності».
З Торецької громади, де точаться запеклі бої, вже евакуювалися близько 95% від усіх жителів. Проте на матеріальну підтримку внутрішньо переміщених осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах чи зазнали поранень через війну заклали всього 0,5% від бюджету. Це менш ніж 1,5 мільйона гривень.
При цьому у пояснювальній записці до розпорядження з бюджетом на 2025 рік зазначають, що у Торецькій громаді (станом на жовтень 2024 року) залишалося трохи більше 3-х тисяч людей. Це близько 4,6% загальної кількості населення, яке мешкало в громаді до повномасштабного російського вторгнення.
«У звʼязку із критичним погіршенням ситуації на території громади, постійними обстрілами та відсутністю безпекової складової мешканці громади, підприємства, організації та установи евакуйовані за межі громади в більш безпечні регіони України. Діяльність підприємств торгівлі, сфери послуг, аптек тощо в громаді повністю зупинена», — йдеться в пояснювальній записці.
Водночас на підтримку внутрішньо переміщених осіб (що складають понад 95% від усіх жителів громади до повномасштабної війни) у бюджеті на 2025 рік передбачили трохи більше ніж 1 мільйон 453 тисячі гривень. Це всього 0,5% від загального бюджету. Однак розраховувати на гроші можуть лише ті люди з Торецької громади, які опинилися в складних життєвих обставинах, зазнали поранень через бойові дії чи виховують дітей з інвалідністю.
Дещо більшу суму — 1 мільйон 632 тисячі гривень — місцеві чиновники передбачили на надання матеріальної допомоги ветеранам та учасникам Революції Гідності.
На житлово-комунальну сферу планують витратити всього 0,6% від загального бюджету — 1 мільйон 368 тисяч гривень.
Також 61 мільйон 404 тисячі гривень заклали на освіту, понад 9 мільйонів гривень — на охорону здоров’я, 8 мільйонів 537 тисяч гривень — на культуру та мистецтво та майже 326 тисяч гривень — на спорт.
Як підрахували журналісти «Вільного радіо», за січень 2025 року росіянам вдалося захопити у Торецьку ще 3 кв. км. «Майже всі ці території — це житлова забудова Торецька. Серед захоплених районів є центральний ринок, школа № 5 та житлові багатоповерхові будинки й приватний сектор», — пишуть журналісти.
Vcentri HUB Києва заплановані психологічні тренінги для ВПО, заходи для людей старшого віку, заняття з…
Зокрема, цього тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек.
У столичному просторі М82 на Подолі відкрилась масштабна інтерактивна виставка "Третє дихання". Вона присвячена людським…
Проєкт присвячений Європейському тижню імунізації — 2025, який Всесвітня організація охорони здоров’я разом з урядовими партнерами…
26 квітня в порту Шахід-Раджаї в іранському місті Бандар-Аббас стався потужний вибух, внаслідок якого загинули щонайменше 40…
Після кількох секунд контакту Дюбуа несподівано штовхнув Усика, що спричинило миттєву реакцію охорони та команди обох…