Адміністрація президента США Дональда Трампа планує витратити 250 мільйонів доларів, призначених для іноземної допомоги, на «добровільну депортацію» іноземців. Йдеться про 200 тисяч українців.
Про це пише Washington Post з посиланням на документи, з якими ознайомилися журналісти.
Як зазначає видання, згідно з проєктами внутрішніх документів, пропозицію підготували після відповідної заяви Міністерства внутрішньої безпеки від 5 травня. У ній заявили, що іммігранти, які добровільно здійснять «самостійну депортацію» до своїх країн, матимуть право на отримання 1 тисячі доларів допомоги.
За часів президентства Джо Байдена українцям і гаїтянам надали тимчасовий захист, що дозволяє їм залишатися у США, якщо вони не можуть повернутися до рідної країни.
Загалом у документах йдеться про 200 тисяч українських та 500 тисяч гаїтянських мігрантів, які перебувають у США.
Окрім українців та гаїтян, у проєктах документів також згадуються афганці, палестинці, лівійці, суданці, сирійці та єменці. Зазначається, що вони також можуть «стати мішенню» в межах програми добровільної депортації.
Пропозицію розробили для реалізації відповідної заяви Міністерства внутрішньої безпеки від 5 травня, в якій було заявлено, що іммігранти, які добровільно здійснять «самостійну депортацію» до своїх країн, матимуть право на отримання допомоги у розмірі 1000 доларів США від уряду США. Загалом на “добровільну депортацію” планується витратити 250 млн доларів, які призначалися для програм допомоги США у повернення мігрантів до країн, що постраждали від конфлікту.
В адміністрації президента США журналістам заявили, що проєкти отриманих ними документів є “попередніми” і “застарілими”. Так, Тріша Маклафлін, речниця Міністерства внутрішньої безпеки, підтвердила справжність документів, але схарактеризувала їх як «застарілі». Міністр внутрішньої безпеки Крісті Л. Ноем, за словами Маклафлін, ще не ухвалила «остаточного» рішення щодо тимчасового статусу захисту для Гаїті чи України.
Згідно з проєктами документів, з якими ознайомилося видання, Бюро у справах народонаселення, біженців та міграції (PRM) Державного департаменту фінансуватиме програму добровільного переселення, використовуючи кошти, виділені Конгресом на чартерні рейси або придбання комерційних авіаквитків.
Державний департамент визнав, що разом із Міністерством внутрішньої безпеки США він прагне надавати «підтримку в поїздках та фінансові стимули», спрямовані на заохочення мігрантів до добровільного виїзду зі США.
Критики цієї пропозиції, зокрема колишні урядовці, заявили, що це «негуманно та суперечить давнім ідеалам США». За їхніми словами, адміністрація Трампа змушує людей, які шукають притулку, повертатися до країн, «де їм загрожує смерть». Вони також поставили питання про те, чи є такий план зловживанням коштами іноземної допомоги, призначеними переважно для підтримки біженців та їхнього переселення.
Нагадаємо, наприкінці січня, після антиіммігрантського указу президента Дональда Трампа, США призупинили приймання заявок від українців на притулок за програмою Uniting for Ukraine. Ця програма давала змогу отримати притулок у США терміном на два роки, а також право працювати, навчатися, мати медичне страхування та інші права протягом цих двох років. За інформацією ООН, у США налічується близько 200 тисяч українських біженців. Ще 6,3 мільйона українських біженців проживають у Європі.
Президент США Дональд Трамп заявив, що зважує, які дії вжити після того, як Європейський Союз…
Спеціалізована антикорупційна прокуратура просить визнати необґрунтованими активи, набуті депутатом Київської міськради та його дружиною, і…
Якщо НАТО не виконає обіцянку щодо членства України, це буде серйозним ударом по репутації Альянсу
Ілон Маск повідомив, що планує скоротити свою участь у політичному фінансуванні. Ця заява збіглася з…
Комунальники завершили демонтаж останньої масштабної локації тимчасових споруд на Оболоні.
Дві компанії, які отримали державні підряди на зведення оборонних споруд у прикордонних регіонах України, виявилися…