У Японії вперше вивели трьох генномодифікованих поросят, органи яких будуть придатні для трансплантації людині. Це стало можливим, бо вони мають менший ризик імунного відторгнення.
Прорив у цій області зробила японська компанія PorMedTec, пише The Japan Times.
Команда вчених вивела свиней, використовуючи клітини, що у вересні надала їм американська компанія. Вони перенесли їхні ядра в яйцеклітини, створивши генетично модифіковані ембріони.
Потім їх імплантували в матку сурогатної матері-свині, щоб отримати клонованих поросят, а вже у лютому троє клонованих свиней з’явились на світ шляхом кесаревого розтину.
Ці поросята мають 10 різних модифікованих генів, які запобігатимуть відторгненню органа, якщо у майбутньому їх пересадять людині.
Коли свині підростуть, їх передадуть науковим установам Японії, щоб дослідити, чи можна трансплантувати їхні органи іншим тваринам, наприклад, мавпам.
Науковці сподіваються, що пересадка клітин і органів від тварини до людини допоможе розв’язати проблему нестачі донорів органів у світі.
Державний секретар США заявив, що "НАТО — це добре, поки НАТО є справжнім оборонним альянсом,…
23 квітня на зустріч у Лондоні, формальним організатором якої є британська сторона, прибула українська делегація у складі глави Офісу президента…
Централізована закупівельна організація – це фактично маркетплейс державних закупівель з відбудови.
Китай розглядає можливість будівництва атомної електростанції на Місяці для живлення Міжнародної місячної дослідницької станції (ILRS),…
У суботу, 19 квітня, в одному з житлових будинків Шевченківського району столиці на вул. Січових…
Рада директорів Всесвітнього економічного форуму одностайно підтримала рішення Комітету з аудиту та ризиків розпочати незалежне…