Європейський Союз розробив юридичний обхідний шлях, щоб обійти вето Угорщини на купівлю зброї для України коштом прибутку, отриманого від заморожених активів Росії цього року.
European Union flags waiving in front of Berlaymont building of the European Commission, Brussels, Belgium
Про це заявив голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель, повідомляє Financial TImes.
Він зазначив, що оскільки Угорщина утрималася від попередньої угоди про виділення доходів від заморожених активів Росії, вона “не повинна бути частиною рішення про використання цих грошей”. Боррель додав, що цей обхідний шлях “складний, як і будь-яке юридичне рішення, але він працює”.
Обхід Будапешта може також усунути перешкоду, яка може ускладнити зусилля G7 по залученню кредиту в розмірі 50 млрд доларів для Києва до грудня, який повинен бути погашений коштом майбутніх надходжень — рішення, прийняте лідерами на саміті в Італії на початку цього місяця.
Майже 200 млрд євро іммобілізовано в ЄС, здебільшого в Бельгії, і блок раніше цього року погодився використати прибуток, отриманий у лютому, для закупівлі зброї для України.
Угорщина вже давно виступає проти того, щоб ЄС колективно надавав військову підтримку Україні. Будапешт також блокує сім інших рішень, пов’язаних з озброєнням Києва, на суму близько 6,6 млрд євро.
Юридичний обхідний шлях обговорюватимуть міністри закордонних справ ЄС у понеділок, 24 червня.
Стурбованість США та інших партнерів по G7 тим, що Угорщина може заблокувати рішення ЄС про збереження російських активів у замороженому стані на невизначений термін, спричинила значні затримки в переговорах щодо кредиту в 50 млрд доларів.
За словами чиновників, обізнаних із цим питанням, юридичний обхідний шлях для використання коштів ЄС, найімовірніше, буде достатнім для того, щоб гарантувати виплату кредиту.
Після початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну Захід заблокував активи країни-терористки. Розмір активів становить близько 300 млрд доларів, втім точної цифри немає. Зрештою питання передачі коштів “застрягло” через страх окремих союзників щодо ризиків.
Однак 13 червня лідери країн G7 домовились про передачу Україні 50 млрд доларів, для яких будуть використані відсотки від заморожених активів Російської Федерації.
Відомо, що Євросоюз, США, Японія та Канада загалом заморозили активи російського Центробанку на суму близько 300 млрд доларів. Лише близько 6 млрд перебувають у Сполучених Штатах Америки. Натомість більша частина зберігається в Європі, зокрема в Бельгії.
З початку повномасштабної війни вони принесли прибуток у розмірі майже 4 млрд євро. Водночас країни ЄС спочатку обговорювали можливість спрямування коштів лише на відновлення України, а не на військові потреби.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.