Україна почала отримувати позитивні сигнали з дипломатичних каналів про обмежене використання американської зброї у прикордонному з Харковом регіоні.
Протиповітряна оборона України
Про це заявив прессекретар президента України Сергій Никифоров, передає The Guardian.
За його словами, Україна почала отримувати позитивні сигнали з дипломатичних каналів про обмежене використання американської зброї у прикордонному з Харковом регіоні.
Як зазначає The Guardian, це рішення дозволяє Україні використовувати ракетні системи HIMARS, які надали США, для завдання ударів по російських військах і командно-контрольних центрах.
Раніше ми писали, що Адміністрація президента США Джо Байдена таємно дозволила Україні завдавати ударів американською зброєю по території Росії. Але є певні обмеження.
Співрозмовник видання Politico пише, що Джо Байден нещодавно дав вказівку своїй команді забезпечити, щоб Україна могла використовувати американську зброю для вогню у відповідь в районі Харківської області. Відповідно, Україна може завдати удару у відповідь по російських силах, які завдають ударів по ній або готуються завдати удару.
Нагадаємо, США відкрито виступають проти українських ударів по російській території. Зокрема, Вашингтон розкритикував атаки українських захисників на нафтопереробні заводи РФ.
Також однією з умов передачі Україні далекобійної зброї від США є те, що її не використовуватимуть для атак на територію Росії.
Попри це, низка західних країн все ж таки дозволили Україні використовувати передану зброю для ударів по території Росії. Зокрема такі рішення ухвалила Канада, Данія, Польща, Литва, Латвія, Естонія, Швеція, Чехія, Фінляндія та Норвегія.
Росія активізує пропаганду заради підготовки до можливої війни з НАТО — ISW
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа «втомилась» від затяжної війни Росії проти…
Марк Цукерберг, Сафра Кац і Джеймс Даймон продали акції своїх компаній на сотні мільйонів доларів…
Спеціальний посланник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф може приїхати в Росію після серії консультацій у Лондоні.
Дедалі більше країн Європи розглядають модель вливання грошей в українську оборонну промисловість замість відправки зброї.
Німеччина може втратити шанс увійти до складу Ради Безпеки ООН у 2027 році, якщо очільницю німецького МЗС Анналену Бербок…