Categories: Без рубрики

Учора в столиці кур’єри Glovo вийшли на мітинг проти нової системи оплати їхньої праці

Нова система оплати нібито зменшить доходи кур'єрів.

Про це на своїй Facebook-сторінці розповів політик Юрій Левченко.

Учора, 25 квітня, кур’єри Glovo пікетували головний український офіс компанії – вимагали скасувати впровадження нової системи оплати праці, яка зменшить доходи кур’єрів.

Зокрема за новою системою планується скасування оплати доїзду кур’єрів до місця приймання замовлення, що повною мірою не компенсується символічним підвищенням тарифу за доставку від закладу клієнтам. Впровадження цієї системи в Дніпрі показало, що доходи кур’єрів впали, а для клієнтів при цьому послуги не здешевшали.

«Буває кілька замовлень за вечір, коли подача до ресторану може бути 5-10 кілометрів, якщо точка знаходиться у спальному районі. Для велокур’єра і для піших це взагалі нереально. Але хоча би платять 6 гривень за кілометр. А зараз кажуть: ми вам так покращимо, що не будемо платити. Це фактично унеможливить роботу багатьох, особливо тих, хто працює не в центрі міста, де ресторанів дуже багато. Водночас розказують, що ми просто працюємо через додаток, фрілансери, – але це не так. Для того, щоб щось заробляти у Glovo, треба працювати багато годин. Більшість працює по 10-12 годин. Навіть зараз система оплати праці така, що за кілька годин ти нічого не заробиш. Тим паче, що ти платиш за користування платформою, й усі витрати: паливо, амортизація транспортного засобу – на тобі. Сама компанія каже: ми ні за що не відповідаємо», – розповів один із кур’єрів виданню «Хмарочос».

Водночас кур’єри Glovo починають усвідомлювати, що вони є найманими працівниками, з якими компанія не оформлює трудові договори, натомість видає їх за приватних підприємців. Відтак кур’єри «платформ» в Україні починають організуватись та боротись за визнання їхніх трудових прав – на оплачувані відпустки, лікарняні, амортизацію їхнього транспорту.

У дописі зазначено, що кур’єри та водії «платформ»насправді є найманими працівниками, адже:
  • вони підпорядковуються дисциплінарним правилам компанії;
  • компанія встановлює їм систему оплати праці;
  • компанія відчужує частину створеного працею доходу, а не монетизується на інших джерелах, наприклад, рекламі у додатку.

«Як і водії Uber у Британії та кур’єри в Іспанії, українські працівники гіг-економіки заслуговують на гідну оплату праці та трудові права. Для того, щоб цього досягти, працівникам «платформ» варто створити дієву, справжню профспілку», – наголосили в дописі.

Фото: фейсбук

Recent Posts

Стармер відповів на «ультиматум» Ді Венса про вихід США з переговорів — The Telegraph

Прем'єр Британії заявив, що українці повинні самостійно визначати свою долю. При цьому топпосадовець наголосив, що…

7 хв. ago

Рубіо заявив, що почав краще «розуміти» Росію

Державний секретар США заявив, що "НАТО — це добре, поки НАТО є справжнім оборонним альянсом,…

21 хв. ago

Домовились про подальші регулярні консультації для досягнення справедливого миру для України — Єрмак про зустріч в Лондоні з «коаліцією охочих»

23 квітня на зустріч у Лондоні, формальним організатором якої є британська сторона, прибула українська делегація у складі глави Офісу президента…

29 хв. ago

Мінрозвитку презентувало закупівельну організацію Агентства відновлення

Централізована закупівельна організація – це фактично маркетплейс державних закупівель з відбудови.

30 хв. ago

Китай і Росія можуть побудувати АЕС на Місяці — Reuters

Китай розглядає можливість будівництва атомної електростанції на Місяці для живлення Міжнародної місячної дослідницької станції (ILRS),…

37 хв. ago

У центрі Києва обірвався ліфт з людиною всередині. Фахівці проводять ретельне обстеження

У суботу, 19 квітня, в одному з житлових будинків Шевченківського району столиці на вул. Січових…

52 хв. ago