Categories: Без рубрики

Угода про корисні копалини готова до підписання – міністр фінансів США

Рамкова угода про корисні копалини між Україною та Сполучними Штатами готова. Її мають підписати президенти обох країн.

Він наголосив на важливості угоди зазначивши, що президент України Володимир Зеленський і президент США Дональд Трамп мають офіційно підписати угоду під час зустрічі 28 лютого.

“Вона (угода — ред.) завершена, вона на папері, і український уряд її схвалив. Завтра (28 лютого — ред.) очікується підписання глав держав. Це угода щодо корисних копалин, нафти, газу та інфраструктурних активів. Це справді взаємовигідна угода, тому що вона зближує український народ і американську бізнес-спільноту”, — заявив  Бессент.

За словами міністра фінансів США, угода показує американському народу переваги для Вашингтона і те, що вона “усуває можливість будь-якого корупції з використанням найкращих американських практик”.

Ця угода — рамкова. В ній — 11 пунктів, немає цифр та зобовʼязань. Серед основного — з угоди прибрали суму у 500 мільярдів доларів розміру фонду та виключили пункт, що ним одноосібно володіють США — керуватимуть фондом Україна та Сполучені Штати спільно, пояснив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Україна буде вносити у фонд 50% доходів з видобутку природних ресурсів (металів, нафти, газу, вуглеводнів та інших копалин). США матимуть “максимальну частку у фонді, дозволену законодавством Сполучених Штатів”. Гроші з фонду раз на рік реінвестуватимуть в економіку України. При чому йдеться лише про доходи від видобутку за новими ліцензіями.

“Вже існуючі родовища, об’єкти, ліцензії, рента не підлягають обговоренню при створенні цього фонду”, — пояснив Шмигаль.

Також і Київ, і Вашингтон зможуть забирати з фонду дивіденди (тобто, заробляти на ньому). Проте умови, на яких це можна буде робити, ще мають затвердити в окремій угоді.

Серед решти положень документа — обидві країни не зможуть без згоди продавати свої частки у фонді, а Вашингтон буде підтримувати “довгострокові фінансові зобов’язання для розвитку України”.

Одним з головних аспектів для України в цій угоді є гарантії безпеки. У пунктах рамкового документа напряму про них не йдеться, проте там зазначено, що США та Україна “намагатимуться визначити будь-які необхідні кроки для захисту взаємних інвестицій”.

Recent Posts

Трамп анонсував ексклюзивну вечерю з інвесторами у $TRUMP – мемкоїн зріс у ціні на 60%

Мемкоїн Дональда Трампа зріс у ціні на понад 60% після оголошення про "найбільш ексклюзивне запрошення у світі",…

9 хв. ago

Україна і Чехія затримали хакерів, які крали гроші та криптовалюту громадян ЄС і США

Служба безпеки спільно з Національною поліцією та правоохоронцями Чехії викрила хакерське угруповання, що обкрадало банківські…

21 хв. ago

Новий співвласник купив 33% Карпатнафтохіму менше ніж за $1 млн — розслідування УП

Дрогобицький підприємець Андрій Веселий став власником 33%-ї частки на заводі "Карпатнафтохім" лише за 35 млн грн.

23 хв. ago

У Румунії проросійському Джорджеску продовжили заборону на виїзд за кордон

Колишньому кандидату у президенти Румунії, ультраправому Келіну Джорджеску заборонили виїжджати з країни ще на 60…

26 хв. ago

Велика Британія та Франція відійшли від своїх початкових планів щодо спрямування військ в Україну — The Times

Як пише видання, водночас Велика Британія не готова відмовитися від планів щодо відправлення військ до…

30 хв. ago

«Володимире, зупинись!». Трамп заявив, що «невдоволений російськими ударами по Києву»

Президент США Дональд Трамп відреагував на масований російський обстріл Києва та закликав російського диктатора припинити.

35 хв. ago