Прем'єр-міністр Денис Шмигаль висловив сподівання, що угода про надра між урядами України та США буде підписана протягом найближчої доби.
“Сьогодні перша віцепрем’єр-міністерка Юлія Свириденко на шляху до Вашингтона. Ми доопрацьовуємо вже остаточні деталі з нашими американськими колегами. Дійсно, це стратегічна угода про створення інвестиційного фонду, партнерського. Це дійсно рівноправна, гарна, міжнародна угода про спільні інвестиції в розвиток і відновлення України між урядом США та урядом України. Щойно будуть доопрацьовані всі остаточні деталі, найближчим часом, я сподіваюсь, протягом найближчої доби угода буде підписана і відповідно ми отримаємо перший крок”, – сказав він.
“Ця угода ніяк не перетинається, ніяк не може зашкодити і не суперечить вступу України до Європейського Союзу і нашим євроінтеграційним зобов’язанням. Це також важливий момент, який я хотів би підкреслити в нашій розмові, оскільки тут важливо, власне, дотримати ось наших євроінтеграційних зобов’язань по Угоді про асоціацію і по нашому статусу кандидата”, – наголосив прем’єр-міністр.
Він також додав, що після підписання угоди з США передбачено підписання ще двох технічних угод, що стосуються створення фонду та його фінансування.
«Внески в цей фонд будуть робити у грошовій формі 50/50. США можуть зараховувати як свої внески нову допомогу для України. Україна зберігає за собою контроль над усіма ресурсами. Тобто надра, інфраструктура, природні ресурси не є частиною цієї угоди. Україна лише здійснює внесок з нових ліцензій, з нової ренти на корисні копалини — це і буде наш внесок, 50%, який ми будемо віддавати в цей фонд», – пояснив Шмигаль.
На уточнювальне запитання, чи для того, щоб цей фонд зафункціонував, мусять бути нові пакети військової допомоги від Сполучених Штатів як частина внеску в фонд, Шмигаль відповів ствердно.
“Абсолютно вірно ви зрозуміли. Тут мається на увазі, що внесками в цей фонд можуть бути і мають бути грошові кошти, як зі сторони американських партнерів, так зі сторони України, але також нова допомога, яка буде надаватись, виділятись і надаватись Україні уже після підписання цієї угоди, може сторонами зараховуватись як внесок до цього фонду”, – поділився він.
Український прем’єр додав, що ще один важливий момент цієї угоди – це те, що Сполучені Штати визнають внесок України в глобальну безпеку підкреслюючи, що цей договір визнає роль України у глобальній безпеці через згадку Будапештського меморандуму.
Він зазначив, що, за угодою, Україна зберігає за собою контроль над всіма ресурсами, а інфраструктура, природні ресурси не є частиною або умовою цього фонду.
“Україна лише здійснює внесок з ліцензій з нової ренти на корисні копалини, це буде наш внесок, 50% ми будемо віддавати в цей фонд грошима”, – сказав він.
Уряд вже узгодив принципові моменти угоди, і всі необхідні погодження основних міністерств отримано. За словами прем’єра, уряд технічно готовий до підписання угоди, як тільки буде остаточна інформація від американських колег.
Shell Plc працює з радниками над оцінкою потенційного поглинання British Petroleum (BP), але чекає подальшого…
Під час нападу на Україну у Росії "не було необхідності" застосовувати ядерну зброю, і ватажок…
Балістична ракета, запущена 4 травня з Ємену, влучила на територію ізраїльського столичного аеропорту Бен-Гуріон, пошкодивши…
Для військовослужбовців, які раніше мали статус "обмежено придатних", з 1 травня запрацювала оновлена програма базової…
Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум заявила, що президент США Дональд Трамп пропонував направити американські війська до…