Categories: Без рубрики

Угорщина готова відмовитися від російської нафти в обмін на поставки з проводу Одеси-Броди — Bloomberg

Угорська нафтова компанія Mol Nyrt. зацікавилась непрацюючим українським нафтопроводом Одеса – Броди. Угорці вбачають у ньому спосіб диверсифікації нафтового імпорту.

Про це пише Bloomberg.

Найбільша нафтова компанія країни Mol заявила, що вважає нафтопровід Одеса-Броди “найкращим варіантом диверсифікації поставок”. У такий спосіб Угорщина могла б отримувати нафту, яка доставляється танкерами в порт Одеси.

“Одеський трубопровід дасть доступ до всіх видів альтернативної нафти, завдяки морському сполученню. Він слугуватиме забезпеченню безпеки поставок у регіоні, ЄС та Україні”, — сказав журналістам старший віцепрезидент Mol з управління ланцюгами поставок Паль Сабо.

Втім, наголошує агентство, підключення до української інфраструктури не буде простим завданням, адже Одеса часто потерпає від російських обстрілів, а запуск трубопроводу, який зараз не працює, потребуватиме значних інвестицій.

Контекст

У 1996–2001 роках Україна побудувала нафтопровід між Одесою і Бродами, де його стикували з південною гілкою нафтопроводу “Дружба”, що веде в бік Словаччини й Угорщини. Передбачалося, що Одеса – Броди продовжать до польських Плоцька і Гданська, але польська сторона відмовилася фінансувати добудову.

Цією трубою планували транспортувати каспійську і казахстанську нафту, оминаючи турецькі протоки, з порту “Південний” під Одесою на нафтопереробні заводи Східної й Центральної Європи та до Північної Європи через Гданський порт.

До 2004 року нафтопровід простоював через відсутність сировини, а потім його почали використовували російські компанії в реверсивному режимі (у напрямку термінала “Південний”). 2010 року росіяни зупинили постачання нафти.

У 2010-2011 роках нафтопровід недовго використовувала Білорусь, щоб імпортувати на свої заводи венесуельську й азербайджанську нафту. Відтоді він знову простоює.

Bloomberg пише, що для відновлення роботи трубопроводу потрібні масштабні інвестиції. Mol хоче, щоб їх організували ЄС та інші зацікавлені країни, зокрема Сербія.

“Якщо ЄС наполягає на тому, щоб регіон відмовився від надійного маршруту постачання, то він повинен відіграти роль у створенні справжньої альтернативи”, – зазначив Сабо.

Як відомо, Угорщина імпортує російську нафту через нафтопровід “Дружба”, але оскільки Євросоюз збирається заборонити імпорт нафти й газу з Росії з 2027 року, країні потрібні інші джерела постачання. Зараз єдиною альтернативою “Дружбі” є постачання через Адріатичне море, але Угорщина звинувачує хорватського оператора трубопроводу Janaf у завищенні тарифів за його використання.

Recent Posts

У Британії пенсіонера судитимуть за передачу даних про міністра оборони російським шпигунам

У Королівському суді Вінчестера розпочався процес над 65-річним пенсіонером Говардом Філліпсом, якого звинувачують у передачі…

2 хв. ago

У Сенаті вважають, що розглянуть законопроєкт про санкції проти РФ до кінця місяця

Лідер більшості у Сенаті США, республіканець Джон Тун заявив, що голосування щодо двопартійного законопроєкту про…

17 хв. ago

На тлі продажу, який просуває Трамп. Власники TikTok запустять окрему версію застосунку для США — Reuters

Компанія ByteDance, що володіє відеосервісом TikTok, готується запустити окремий застосунок для користувачів у США, який…

35 хв. ago

У МЗС заявили, що Зеленський у Римі 10 липня проведе додаткові зустрічі з представниками США

10 липня президент України Володимир Зеленський проведе в Римі додаткові зустрічі з американською делегацією.

50 хв. ago

У Києві перекрили рух транспорту після російського обстрілу

У Києві, 10 липня, внаслідок російського масованого обстрілу частково перекрили рух транспорту.

60 хв. ago

У Подільському районі Києва зруйновано амбулаторію, кількість постраждалих зросла

У Подільському районі Києва внаслідок російської атаки у ніч проти четверга, 10 липня, майже повністю…

1 годину ago