Ліфти у будинках по вулиці Виговського 24А та 24В потребують дороговартісного капремонту.
У двох під’їздах сусідніх житлових багатоповерхівок – по вулиці Виговського 24А та 24В – не працює ліфт. Адже капітальний ремонт, який обіцяли закінчити у жовтні, відстрочили на невизначений термін. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.
Мешканці кажуть, що кожен вихід з будинку – суцільні тортури. Адже спускатися доводиться пішки.
“Та Боже мій. На кожному поверсі я відпочиваю. Мені 85 років, розумієте. Неможливо, без ліфтав магазин навіть сходити важко”, скаржиться мешканець Віктор Іванович.
У диспетчерській службі зазначили, що ліфт потребує капітального ремонту, а це не їх компетенція. “Там потребує заміни блок керування, це вам треба звернутися до вашої керуючої компанії, оскільки вони на цей блок мають виділити кошти або закупити його. В технічне обслуговування ліфтів це не входить по договору”, – додали у службі.
Проте мешканці не розуміють, чому капітальний ремонт триває так довго. Адже, кажуть, комірне, в тому числі і платежі за обслуговування ліфтів сплачують вчасно і в повному обсязі. В керуючій компанії пояснили, що ці платежі до капітального ремонту відношення не мають.
“У послуги утримання будинку, які надає керуюча компанія, за які люди платять комуналку, входить лише техобслуговування ліфтів. По даній адресі вийшли з ладу вузли, ремонт і заміна яких підпадає вже під категорію капітального ремонту, а він не входить до квартплати”, пояснив Віталій Музиченко, головний інженер місцевої керуючої компанії.
Проте капремонт ліфтів в обох будинках коштує приблизно 110 тисяч гривень. І у жителів є два варіанти вирішення проблеми, – пояснюють фахівці. За першим – кожній квартирі у під’їзді на ремонт ліфтів доведеться віддати приблизно по 2 тисячі гривень.
“Тільки власним коштом. Багатотоквартний будинок – це є спільна сумісна власність всіх власників квартир. Це їхня власність. Це прописано законом”, – зауважив голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.
Другий варіант – віддати по 100 гривень, якщо ввійти у міську програму співфінасування капремонту ліфтів. Мешканці сплачуюють лише лише 5% вартості робіт. Решту фінасує місто.
Під кінець року гроші на програму виділені Подільському району – приблизно 18 млн грн – майже розподілені, кажуть в керуючій компанії. Адже сусідні будинки вже давно діють за цим варіантом.
“Мешканці за 2 тижні створили ініціативну групу, подали заявку, сформували усі необхідні протоколи на участь у програмі. І навіть зібрали усі необхідні 5% для часті. Тепер вони перші у черзі”, – каже Віталій Музиченко.
Так, в минулому році на умовах сіпвфінасування у Подільському районі було відремонтовано 33 ліфти. Цьогоріч 48. Загалом по Києву полагоджено приблизно 2 сотні підйомників. Але потреби значно більші, запевняють фахівці.
“Необхідно для того щоб капітально відремонтувтаи ліфти близько 16 млрд грн”, – зазначив Олег Попенко.
Тому мешканцям будинку радять не опускати руки і діяти самостійно.
Фото: Київ ТБ
Під Балтійським морем між Данією та Німеччиною будується рекордний тунель, який значно скоротить час у…
Починаючи з наступного року, 176-річний завод із виробництва поїздів у Ґерліці розпочне виготовлення компонентів для…
Фабрики у Китаї скорочують виробництво, відправляють у відпустки або звільняють працівників через те, що торговельна…
Україна отримала $1,2 мільярда грантової допомоги від Світового банку
Посольство України в Литві запросило громаду на дві важливі події, які відбудуться у Вільнюсі 26…
Слідчі встановили особи двох з трох підлітків, які показували символіку нацистського режиму на меморіалі жертвам Голокосту в…