Національний центр управління й випробувань космічних засобів уже багато років працює в межах міжнародної європейської програми Copernicus з моніторингу Землі.
Про це розповів в етері КИЇВ24 декан фізико-технічного факультету, завідувач кафедри ракетно-космічних та інноваційних технологій Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара Анатолій Санін.
Ми надаємо інформацію будь-якій країні, яку знімаємо із супутників. Відомий проєкт Vega європейський, на який теж КБ “Південне” сьогодні розробило і виробляє двигуни. Причому були такі зазіхання від Європи щодо відмови вже від наших двигунів. Європейці сказали, що вони самі щось розроблять. А з’ясували, що не можуть без нас. Не можуть без України, не можуть без наших розробок, без нашого досвіду.
Україна і під час війни виготовляє двигуни для європейських космічних проєктів.
І нині продовжено ще на кілька років це виготовлення і постачання двигунів для проєкту Vega. Також, незважаючи на всі обставини сьогоднішні, доводять до реального зразка такі супутники, як “Мікросат” і “Іоносат”, призначені для дослідження космічного простору й зондування Землі. Думаю, це теж незабаром зможемо реалізувати.
Фото: Відкриті джерела
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.
Росіяни використовують наказ не стріляти з нашого боку для того, щоб витягнути своїх 200, провести…
Насправді ж самі росіяни не дотримуються свого так званого перемир'я, продовжуючи штурми та обстріли.
Олександр Гвоздик виграв перший бій 2025 року нокаутом у третьому раунді.
У Лондоні відбудеться зустріч української та американської делегацій для перемовин щодо перемир’я в Україні.
Поранену цивільну жінку та чоловіка, який, на щастя, не отримав ушкоджень, волонтер Євген Ткачов передав…