У матеріалі йдеться про те, що документ має оновити законодавство стосовно призову до армії, щоб набрати до 500 тисяч нових людей до Збройних сил України.
Більшість мобілізованих повинні будуть забезпечити ротацію підрозділів на полі бою. Решта компенсують втрати та забезпечать інші потреби армії, залежно від ситуації на фронті, заявили співрозмовники FT в міністерстві.
Журналісти спрогнозували, що оновлений законопроєкт можуть винести на голосування у Верховній Раді в другому читанні до 31 березня.
У матеріалі також згадується, що дані про чоловіче населення України, які надав економічний комітет Верховної Ради, показують, що з 11,1 мільйона українських чоловіків віком від 25 до 60 років лише 3,7 мільйона можуть бути мобілізовані.
Інші воюють, мають інвалідність, перебувають за кордоном, або вважаються критично важливими працівниками.
Законопроєкт про мобілізацію в Україні
Нагадаємо, що ввечері 30 січня, Кабінет Міністрів затвердив та вніс до Верховної Ради оновлений законопроєкт, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.
А вже 7 лютого Верховна Рада України підтримала документ. Протягом 14 днів, до 21 лютого, до законопроєкту можна вносити правки, після чого нормативно-правовий акт розглядатимуть у другому читанні.
Водночас проєкт закону містить низку суперечливих норм. У документі, зокрема, пропонують позбавити права на відстрочку аспірантів, які навчаються на контракті.
Новий законопроєкт також передбачає дозвіл брати до лав ЗСУ засуджених за їхнім бажанням. Однак міністр юстиції України Денис Малюська зазначив, що це не має бути добровільно, адже захист країни — обов’язок, а не право.