Categories: Без рубрики

Україна може наростити імпорт газу з Греції та Туреччини, щоб полегшити суперечку ЄС зі Словаччиною

Європейська комісія оцінює пропозицію використовувати українські підземні сховища газу для імпорту газу з Туреччини та Греції, щоб врегулювати напруженість зі Словаччиною та зменшити залежність від російських енергоресурсів.

Про це повідомили Politico джерела в ЄС та уряді, знайомі з обговореннями.

План обговорювався під час візиту Європейської комісії до Києва минулого місяця. Він міг би знову представити Словаччину як ключову транзитну країну та допомогти пом’якшити втрату її доходів після закінчення довгострокової угоди про транзит газу між Україною та Росією, вказують аналітики.

Уряд Словаччини на чолі з прем’єр-міністром Робертом Фіцо висловив розчарування через припинення транзиту російського газу через Україну, який офіційно завершився 31 грудня 2024 року.

Словаччина щорічно заробляла до 500 мільйонів євро (541,1 мільйона доларів) від плати за транзит, йдеться у статті. Фіцо закликав Київ продовжити угоду з Москвою та погрожував скоротити експорт електроенергії в Україну та припинити підтримку українських біженців.

Щоб уникнути відновлення залежності від російського газу — ключової мети стратегії ЄС REPowerEU щодо поступового припинення імпорту російських енергоносіїв до 2027 року — нова пропозиція передбачатиме закупівлю газу в Греції та Туреччині, а потім зберігання до 10 мільярдів кубічних метрів у підземних потужностях України. Цей газ буде направлятися через Словаччину в інші країни ЄС, включаючи Угорщину, особливо під час пікового зимового попиту.

«Це знову зробить Словаччину транзитною країною», — сказав представник Комісії ЄС, зазначивши, що цей підхід відповідає цілям REPowerEU .

Офіційні особи заявили, що ця ідея може заспокоїти зростаючу напругу всередині ЄС, особливо тому, що підтримка Словаччини має вирішальне значення для просування ширших ініціатив ЄС.

Президент Комісії Урсула фон дер Ляєн під час візиту до Києва наголосила на потенціалі українських сховищ.

«Ми повністю використаємо потенціал величезних газових сховищ України, 80% яких розташовані поблизу держав-членів ЄС», – сказала вона. “Це створює дохід для України. Усі ці зусилля призведуть до підвищення енергетичної безпеки як для України, так і для Європейського Союзу”.

Лідери ЄС на початку цього місяця доручили Комісії знайти «працездатні рішення проблеми транзиту газу», щоб заручитися підтримкою Фіцо для пропозицій щодо витрат ЄС на оборону.

Незважаючи на стратегічний інтерес до плану, експерти галузі попереджають, що логістичні бар’єри можуть перешкодити повній реалізації.

Днями у Словаччині відбулись нові протести проти проросійської політики Фіцо.

Recent Posts

У Києві продавали “багатодітність” для уникнення мобілізації

У Києві судитимуть організовану групу, яка продавала «багатодітність» за 3000 доларів.

2 хв. ago

Як відбувається передача влади у Ватикані. Хто стане наступним Папою

Відхід Папи Франциска знаменує початок нового етапу в історії Католицької церкви — процесу обрання чергового…

11 хв. ago

Зеленський відвідає церемонію прощання з Папою Франциском

Президент України Володимир Зеленський планує здійснити візит до Риму і Ватикану з метою участі у…

13 хв. ago

На київській Оболоні врятували бобра, який потрапив у халепу

Волонтери Kyiv Animal Rescue Group врятували бобра, який потрапив у халепу на київській Оболоні.

25 хв. ago

У Києві борються з паркуванням на газонах: встановлюють стовпчики та напівсфери

У Києві триває весняний двомісячник з благоустрою, в рамках якого особливу увагу приділяють боротьбі з…

36 хв. ago

Нацгвардійці взяли в полон групу росіян і показали, як це було

У Харківській області на куп’янському напрямку бійці 2-го батальйону оперативного призначення 15 бригади Національної гвардії…

49 хв. ago