Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн пропонує надати Україні привілейований доступ до єдиного ринку Європейського Союзу в рамках остаточної мирної угоди.
Прапори України та ЄС.
Про це повідомляє The Telegraph.
«Вигідний доступ до ринку з 449 мільйонами споживачів принесе вкрай необхідний економічний поштовх, щоб допомогти відновити зруйновану війною країну, яка є кандидатом на вступ до ЄС. План передбачав, що Брюссель обере, які сектори відкрити для Києва, а які залишити закритими», — йдеться в повідомленні.
Зазначається, що ключем до цього плану є оборонна промисловість України, яка швидко розвивається і випускає велику кількість безпілотників, забезпечуючи 55% зброї, що використовується українською армією.
Безмитний доступ до української зброї принесе Києву гроші, одночасно збільшивши арсенали країн ЄС, які поспішають підвищити витрати на оборону і виробництво.
«Це вже рухається в цьому напрямку», — сказав високопоставлений чиновник ЄС, відповідаючи на запитання, чи готовий президент Європейської комісії зробити виняток із правил ЄС для України.
Як вказує видання, в ідеалі ці плани мали б стати частиною ЄС для остаточного мирного врегулювання, але вони не залежать від укладення угоди, тому що обмін доступу до єдиного ринку на зброю прискорить членство України в блоці.
«В обороні Україні є що дати. Інтеграція її високо інноваційної та процвітаючої оборонної промисловості з її здатністю до масштабування може стати поштовхом для набагато більш інтегрованого європейського ринку оборони», — сказала Марта Кос, комісар ЄС з питань розширення.
«Ми також працюємо над планами прискорення інтеграції України до багатьох інших частин єдиного ринку — для залучення більшої кількості інвестицій, зміцнення загальноєвропейських ланцюжків створення вартості та створення нових можливостей як для українського, так і для європейського бізнесу. Це стане кроком до прискорення відновлення України», — додала вона.
Блок уже перейшов до об’єднання ринку електроенергії України з ЄС і прагнутиме поглибити інтеграцію на ширшому енергетичному ринку.
Обговорювалося відкриття сектору послуг України, оскільки Київ є великим експортером ІТ-послуг і товарів, з найбільшою кількістю аутсорсингових розробників у Східній Європі.
Після повномасштабного вторгнення український сільськогосподарський експорт було звільнено від мит, але розширення сільськогосподарських субсидій ЄС на Україну не розглядається.
Як ми писали, Євросоюз залишить в силі ще на два роки правило щодо заповнення газосховищ на 90%.
Особлива економічна зона "Алабуга" у Татарстані опинилась під ударом зграї безпілотників невідомого походження. Місцеві жителі…
18 квітня у Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків відбулася церемонія вручення французької…
Разом з організаціями «Космос табір» і «Спадщина Київ» активісти викупили будівлю заводу Ріхерта й взяли…
Справа Протасового Яру в Києві стала першим відомим випадком застосування нового закону про захист прав…
Посол Китаю в Україні Ма Шенкунь відвідав Міністерство закордонних справ через участь громадян КНР у…
У Польщі на горі Монастир установили нову меморіальну дошку на братській могилі воїнів Української повстанської…