Україна може зняти винищувачі F-16 з польотів до завершення розслідування.
BALIKESIR, TURKIYE - MAY 22: Turkish pilots are seen in the cockpits of the Turkish Air Force F-16 fighter aircrafts during test flight in Balikesir, Turkiye on May 22, 2022. The 161st Fleet Command, the only fleet of the Turkish Air Force with two call names - coded as "Eagle" during the day and "Bat" at night - takes an active role in both the protection of the airspace in Aegean Region and the combat against terrorism. (Photo by Ali Atmaca/Anadolu Agency via Getty Images)
Про це ми поговорили в ефірі КИЇВ24 з матір’ю пілота “Джуса” Лілією Авер’яновою та експертом з питань авіації Анатолієм Храпчинським.
“Багато людей звернуло увагу, яка була катастрофа щойно в Франції, коли розбилися два літаки під час тренувальних місій та я подивилася спеціально, які були розпорядження влади. Там абсолютно спокійно реагують, сповіщають населення, розслідують, немає цієї гарячки, немає цієї політизації, її не має бути”, – розповіла матір “Джуса”.
Вона додала, що на такі типи літаків і озброєння у подібних випадках можуть накладати заборони, з польотів знімаються всі.
Тому що поки не виявляється… тобто всі F-16 зараз не літають, тому що воно має бути розслідувано. Так робиться з усіма літаками й тому не треба відволікати фахівців, вони мають займатися якнайскорішим розслідуванням саме ролі літака, щоб якнайскоріше їх запустити в бій.
Експерт з питань авіації Анатолій Храпчинський підтвердив, що ці літаки потрібно зняти з експлуатації, поки не завершиться розслідування падіння літака F-16.
Тут треба зрозуміти , що інформація яка була оприлюднена щодо трьох подій, які могли виникнути й довести до авіатрощі – це або помилка полота, або технічна несправність, або, наприклад, дружній вогонь, вони тісно взаємопов’язані з усіма інформаційними меседжами, які йшли до цього перед наданням літаків.
Нагадаємо, 29 серпня видання WSJ повідомило, що під час масованої атаки РФ 26 серпня було втрачено один із нещодавно переданих Україні винищувачів F-16. Разом з тим, у соцмережах та ЗМІ зазначили про смерть пілота Олексія Меся – пост про його загибель було оприлюднено на сторінці мера Луцька, але потім цей допис видалили.
Трохи згодом ОСУВ “Захід” підтвердило, що пілот Олексій Месь загинув, але знову не було уточнення, чи пов’язано це з втратою винищувача. Однак уже в офіційному повідомленні Генштабу ЗСУ стало відомо про втрату першого винищувача. Окрім того, у ЗСУ розглядають декілька версій катастрофи.
Тим часом депутатка від “Слуги Народу” та заступниця голови комітету ВРУ з питань оборони Мар’яна Безугла повідомила, що пілот Олексій Месь загинув нібито через “дружній вогонь” ЗРК “Патріот”.
У п’ятницю, 30 серпня, командувач Повітряних сил України Микола Олещук відповів Мар’яні Безуглій. За його словами, усе вище керівництво країни одразу отримало доповідь про катастрофу. Отримали попередній звіт і партнери зі США, які, за словами командувача, уже долучилися до розслідування причин авіатрощі. Як відзначив Олещук, командування не приховує втрати.
Ввечері 30 серпня стало відомо, що Миколу Олещука звільнили з посади командувача Повітряних сил ЗСУ, президент України Володимир Зеленський підписав відповідний указ. Причину звільнення не оприлюднювали, але це може бути пов’язано з авіакатастрофою F-16, яка сталася піл час атаки РФ по Україні 26 серпня.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.