Близький до обраного президента США бізнесмен Ілон Маск, який критикує чинну адміністрацію США за підтримку України, може зацікавитись українськими запасами літію.
Про це пише The Washington Post.
Обраний президент США Дональд Трамп оточений майже повністю новим колом людей — включно з обраним віцепрезидентом Джей-Ді Венсом, який, бувши сенатором, голосував проти надання допомоги США Україні, та мільярдером-підприємцем Ілоном Маском, який, з одного боку, підтримував Україну через надання доступу до інтернету Starlink, а з іншого — висміював Зеленського та ставив під сумнів роль США у війні.
На думку оглядачів, значною мірою здатність України вплинути на позицію Трампа щодо подальших дій залежатиме від особистих зусиль Зеленського переконати його.
“Багато що буде залежати від Зеленського”, — сказав Скотт Каллінейн, керівник відділу державних зв’язків організації Razom, американської некомерційної організації, яка підтримує Україну. “Йому доведеться взяти на себе роль особистого перемовника з Трампом… І наразі я не певен, що будь-хто інший, окрім нього, зможе зробити те, що потрібно”.
Зеленський поговорив із Трампом телефоном одразу після його перемоги на виборах — розмова відбулася після вересневої зустрічі, під час якої Зеленський презентував Трампу свій “план перемоги”, що включає розділ про природні ресурси України.
Україна позиціює свої ресурси як привабливі бізнес-можливості для американців. Київ наголошує на своїх запасах природного газу, найбільших у Європі, а також на наявності корисних копалин, зокрема літію, які можуть стати ключовими для виробництва мікрочипів та електромобілів — те, що може зацікавити Маска та його бізнес з електромобілями.
“Контроль над літієм означає контроль над майбутньою економікою”, — сказав Володимир Власюк, експерт з української промисловості, який консультує парламент України з економічних питань.
За його словами, для західного світу краще, щоб ці матеріали залишалися у власності “дружньої країни, як-от Україна.”
Він зазначив, що Україна має скористатися бізнес-підходом Трампа до міжнародних відносин і створити можливості для укладення угод з американськими компаніями на розробку своїх родовищ, особливо літію. Найбільше з таких родовищ розташоване в центральній частині країни, далеко від лінії фронту.
Як пише видання, загалом Україна має достатньо літію, щоб виготовити 15 мільйонів батарей для електромобілів, хоча одне з родовищ вже перебуває під російською окупацією, а інше розташоване поблизу лінії фронту, зазначив Власюк.
“Український газовий ринок є найприбутковішим у світі”, — сказав Олексій Чернишов, генеральний директор державної компанії “Нафтогаз”, який незабаром вирушить до США для зустрічі з американськими компаніями. “Я впевнений, що американські компанії мають велике майбутнє в Україні вже зараз — не завтра”.
За його словами, адміністрація Трампа складається з людей із “більшим досвідом у бізнесі.”
“Я думаю, це чудово, що вони можуть це розглянути. Йдеться про мільйони доларів контрактів одразу”, — додав Чернишов.
Виступаючи минулого тижня на Fox News, сенатор Ліндсі Грем (республіканець із Південної Кароліни), який неодноразово відвідував Україну під час війни, назвав Україну країною, що володіє трильйонами доларів рідкісноземельних копалин.
“Україна готова укладати угоди з нами, а не з росіянами”, — сказав він. “Тому в наших інтересах переконатися, що Росія не захопить цю територію”.
Російський диктатор Володимир Путін раптово заявив, що завжди думав про наступника. Він припустив, що боротьба…
Компанію ДТЕК ВДЕ було визнано сумлінним платником податків та включено до «Клубу білого бізнесу».
У Національній академії сухопутних військ вигадали дивний спортивний захід для курсантів. Новий очільник закладу полковник…
В Ізюмському районі Харківщини через лісову пожежу готується евакуація місцевих жителів, у лісі детонують залишені…
Систему ППО Patriot, яка раніше розміщувалася в Ізраїлі, перемістять до України до літа. Щодо передачі…
Очільник Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін офіційно підтвердив свій державний візит до Росії, у межах…