Україна може надіслати своїх військових до країн-партнерів, щоб у відповідь отримати системи протиракетної оборони (ПРО) для захисту неба.
Про це в ефірі КИЇВ24 розповів політолог Ігор Чаленко.
Це не лише контингент. Зараз розгортається система ПРО, наприклад, Східною Європою. У 2016 році це була Румунія, зараз це Польща. І далі буде продовження розгортання. Україна могла б стати частиною цієї програми. Це не лише захист безпосередньо території України, але і західних країн від іранської та російської балістики.
Він додав, що четвертий пункт цієї програми стосується спільного використання українських надр. А от п’ятий передбачає саме те, що українські військовослужбовці можуть замінити американських на території Європи.
Це те, що фактично може зайти безпосередньо республіканцям, трампістам, які мають виконувати свої передвиборчі обіцянки щодо виводу американського континенту з європейських країн НАТО. У принципі, це якраз і є рівнозначність. Сьогодні це пропозиція України, чи ми можемо, говоритимемо грубо, заплатити за ту допомогу, яка потрібна нам зараз.
Нагадаємо, 16 жовтня 2024 року президент України Володимир Зеленський виступив у Верховній Раді й представив План перемоги. Український план містить п’ять пунктів і три таємні додатки. Перший пункт є геополітичним, другий і третій — військові, четвертий — економічний, а п’ятий — безпековий. Перші чотири пункти треба реалізувати під час війни, натомість п’ятий є післявоєнним.
Зазначимо, що український План перемоги включає: запрошення України до НАТО, збиття дронів у небі над Україною, зняття обмежень на застосування ракет Заходу по військових обʼєктах на території РФ, спільне з партнерами виробництво зброї, підписання спеціальної угоди з іншими країнами про інвестування у видобуток і використання українських цінних ресурсів, використання досвіду ЗСУ для зміцнення Європи тощо.
За словами глави держави, якщо все «буде йти по плану», то війну можна закінчити до кінця 2025 року.
Спеціальний посланник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф може приїхати в Росію після серії консультацій у Лондоні.
Дедалі більше країн Європи розглядають модель вливання грошей в українську оборонну промисловість замість відправки зброї.
Німеччина може втратити шанс увійти до складу Ради Безпеки ООН у 2027 році, якщо очільницю німецького МЗС Анналену Бербок…
Китайські вчені успішно випробували неядерну водневу бомбу, утворивши вогняну кулю тривалістю у 15 разів довше…
Папа Римський Франциск на Великдень 20 квітня зустрівся у Ватикані з віцепрезидентом США Джей Ді Венсом.
Росія висунула звинувачення полоненому австралійцю Оскару Дженкінсу, який воював на боці України як доброволець.