Якщо завод вже не працює протягом багатьох років, або зі збитками, тоді його потрібно виставити на приватизацію, щоб новий власник міг обрати економічно ефективний та прибутковий напрямок.
Про це розповів в етері КИЇВ24 голова Фонду державного майна України Віталій Коваль.
Держава отримала економічний ефект від роздержавлення спиртової галузі на рівні 4 млрд грн. Сюди входить 3 млрд грн отриманих від самої приватизації 54 спиртових заводів. Також сплачено боргів по зарплаті бюджетом на 364 млн грн і понад 600 мільйонів сплачено ПДВ. Ми розуміємо, що сьогодні 1 грн отримана з приватизації, веде за собою 4 грн приватних інвестицій після аукціонів.
Віталій Коваль наголошує, що важливо не тримати “мертвий” тягар у вигляді збиткового державного майна й продати його в руки приватної особи для покращення економіки.
Сьогодні не час мати пасиви, які ми помилково називаємо активами. Якщо завод вже не працює протягом багатьох років, або працює зі збитками, тоді його потрібно виставити на приватизацію, щоб новий власник міг обрати економічно ефективний та прибутковий напрямок.
Нагадаємо, що Фонд державного майна планує приватизацію 17 об’єктів державного підприємства “Укрспирт” у 2024 році. Зокрема, в березні 2024 року ФДМУ проведе 4 аукціони з приватизації спиртзаводів. Середня вартість продажу одного об’єкта спиртової галузі склала 56 млн гривень.
Про поставки Києву двох літаків Saab 340 AEW&C оголосили в травні 2024 року.
Загальна вартість поставленого "IT-коаліцією" обладнання склала майже 2 млн євро. Це третя поставка у 2025…
Очікується, що держсекретар США Марко Рубіо, спеціальні посланники Трампа Стів Віткофф і Кіт Келлог зустрінуться…
В складі української делегації на переговорах в Лондоні, які відбудуться 23 квітня, буде присутній керівник…
Сама Ноем під час великоднього заходу в Білому домі підтвердила журналістам, що її сумку вкрали,…
На питання про можливі деталі "мирної домовленості", яку США пропонують укласти між Україною та Росією,…