Україна очікує на отримання багатоцільових винищувачів F-16 та ракет з дальністю ураження цілей 300-500 км вже у подальших пакетах військової допомоги.
An F-16 Fighting Falcon departs after being refueled by a KC-135 Stratotanker during Sentry Savannah 16-3, Aug. 3, 2016. The F-16 is highly maneuverable and has proven itself in air-to-air combat and air-to-surface attack. (U.S. Air Force photo/Senior Airman Solomon Cook)
Про це повідомив командувач Об’єднаних сил ЗС України генерал-лейтенант Сергій Наєв.
У подальших пакетах військової допомоги Україна чекає літаки F-16 та ракети з дальністю ураження цілей у 300-500 кілометрів, що дозволить Силам оборони України досягти ще більших успіхів на полі бою та звільнити нашу територію від ворога.
Сергій Наєв наголосив, що в перший місяць повномасштабного вторгнення РФ важливу роль відіграли протитанкові ракетні комплекси NLAW, JAVELIN та переносні зенітно-ракетні комплекси STINGER, STARSTREAK, PIORUN.
Із появою влітку 2022 року реактивних систем залпового вогню М142 HIMARS, а пізніше й М270 MLRS, противник поніс ще більш відчутні втрати в логістичному забезпеченні своїх передових підрозділів і був змушений переміщувати свої польові склади та пункти управління на відстань понад 100 кілометрів від переднього краю.
За його словами, військовослужбовці мобільних протитанкових вогневих груп із засідок знищували колони бронетехніки противника та порушували логістичне забезпечення його підрозділів. Мобільні групи ППО, озброєні переносними зенітно-ракетними комплексами, нищили літаки та ударні гелікоптери, знищували десант противника в повітрі.
У повідомленні Наєв зазначив, що сьогодні показники знищення засобів повітряного нападу противника іноді досягають навіть 100%. Однак, Наєв наголошує, що Україна потребує нових засобів боротьби з ворогом для повного звільнення території.
Нагадаємо, що міністерка оборони Бельгії Людивін Дедондер підтвердила наміри країни передати Україні винищувачі F-16. Однак, лише у 2025 році.
Слід зауважити, що повільну передачу західної техніки, включно з F-16, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний назвав однією з причин провалу українського контрнаступу у 2024 році.
Раніше Володимир Зеленський заявляв, що, оскільки Росія контролює небо, Україна потребує більше ППО та винищувачів для пришвидшення контрнаступу.
Передати необхідні винищувачі погодилася також Швеція, яка, ймовірно, передасть Україні й винищувачі Gripen, які вже тестували українські пілоти. Повітряні сили України вважають Gripen «непоганим варіантом».
Своєю чергою, Норвегія відправила до Данії два винищувачі F-16 для навчання українських пілотів. Нідерланди також планують передати Україні 18 літаків F-16. Від початку 2024 року до підготовки українських пілотів на західних винищувачах долучиться Франція.
Також, помічниця міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Селеста Волландер наголосила, що до кінця року Україна отримає перші винищувачі F-16, а також відповідну інфраструктуру та запасні частини до літаків.
У Нідерландах вважають, що їм вдасться надати F-16 Україні вже до кінця 2024 року, однак про точні терміни поки невідомо.
Міністерство оборони США оголосило про планову ротацію близько 6000 американських військовослужбовців у Східній Європі влітку…
На вулиці Ярославів Вал, 27 відновили будівельні роботи на фасаді "Будинку з хлібною лавкою". Він…
Українська тенісистка Еліна Світоліна (№18 WTA) стала чемпіонкою турніру WTA 250 у французькому Руані.
Крім того, окупанти просунулися біля Нового, Преображенки та в Сухій Балці.
Міністерство економічного розвитку РФ знизило прогноз середньої ціни на нафту марки Brent у 2025 році…
Поливаний понеділок — це особливий день, який святкується на другий день після Великодня. У 2025…