Categories: Без рубрики

Україна перебуває в позиції сили, а промова Путіна — заклик до капітуляції. Головні заяви на Саміті миру

15 червня у Швейцарії стартував дводенний Саміт миру, який організувала Україна за сприяння президентки Швейцарії. Про головні заяви, що вже прозвучали — читайте в матеріалі КИЇВ24.

На Глобальному саміті миру вдалося об’єднати 101 країну та міжнародну організацію. Деякі інші держави висловили зацікавлення в заході, хоча й не брали участі. Редакція КИЇВ24 зібрала головні заяви, що лунали на Саміті миру вчора.

Від мирного врегулювання війни відмовляється саме Росія

Канцлер Німеччини Олаф Шольц у виступі на Глобальному саміті миру у Швейцарії 15 червня зосередився на тезах, які висувають прихильники Росії, що захищають її агресію та звинувачують Україну в небажанні йти на переговори.

Він наголосив, що Україна найбільше зацікавлена в мирі, але він передбачає дещо більше, ніж відсутність війни.

Негайне припинення вогню без серйозних переговорів і плану досягнення справедливого й довготривалого миру лише на основі так званих “нових реалій” лише легітимізує територіальні загарбання Росії.

Німецький канцлер згадав і про “легітимні безпекові запевнення”, які висувала Росія щодо США й НАТО, і нагадав, що Захід був готовий вести з Москвою діалог із питань європейської безпеки.

Але саме Росія обрала війну, а не дипломатію і діалог. Тож дозвольте висловитись дуже чітко: хай як хто сприймає свої безпекові запевнення, вони не можуть і не повинні виправдовувати вторгнення в сусідню мирну країну.

Путін закликає не до переговорів, а до капітуляції

Віцепрезидентка Сполучених Штатів Камала Гарріс наголосила на необхідності зберегти міжнародну систему, засновану на правилах, яку Росія похитнула повномасштабним вторгненням в Україну.

У своєму виступі Гарріс наголошує, що дії Росії, якщо вони не будуть покараними, “заохотять інших агресорів і призведуть до можливості завойовницької війни та хаосу, а не порядку й стабільності — що загрожує всьому світу”.

Вона запевнила, що США будуть і далі підтримувати Україну та змушувати Росію платити, а також працюватимуть для досягнення справедливого і сталого миру, наголосивши, що “ніщо про завершення цієї війни не вирішується без України”.

Капітуляція України не розглядається

Схожий заклик пролунав і від Британії. Прем’єр-міністр країни Ріші Сунак заявив, що Росія намагалася завадити проведенню Саміту миру у Швейцарії, бо хоче капітуляції України. Але цього ніколи не станеться.

Нам варто спитати: чому Росія відчуває, що їй аж так загрожує саміт, де обговорюють основоположні принципи територіальної цілісності, продовольчої та ядерної безпеки?

Крім того, британський прем’єр нагадав, як незадовго до Саміту миру представник Росії в ООН заявив, що єдиною темою міжнародних зустрічей щодо України має бути “безумовна капітуляція київського режиму”.

“Що ж, цього ніколи не станеться. Бо агресія не може й не повинна взяти гору”, — відповів Сунак на слова представника РФ.

Україна перебуває в позиції сили

Президент Фінляндії Александр Стубб вважає, що Україна зараз перебуває в кращій позиції для початку переговорів про мир, ніж кілька тижнів тому, завдяки підтримці західних союзників.

Говорячи про перспективи саміту, Стубб сказав, що останній тиждень “був чудовим для миру”.

Чому? Через цей саміт, через саміт G7, через рішення щодо переговорів про вступ України до ЄС цього тижня і через підтримку, яку наші союзники НАТО надають Україні.

Фінський президент зазначив, що з огляду на це “Україна насправді починає шлях до миру з позиції сили, набагато сильнішою, ніж три тижні тому чи, годі й казати, три місяці тому”.

На думку Стубба, нинішній Саміт миру повинен обов’язково мати певне продовження, тому що “мир — це не стан, а завжди процес”.

На наступному Глобальному саміті миру можливе закінчення війни

Президент України Володимир Зеленський заявив, що сподівається на погодження плану досягнення справедливого миру в Україні, який дозволить “зафіксувати реальне закінчення війни” на наступному Саміті миру.

У своїй промові Зеленський навів три очікування від мирної конференції у Швейцарії. Перше – “довести, що повернення безпеки справді можливе”, друге — складання реального плану для втілення “формули миру”, і третє — визначення, як країни будуть взаємодіяти на основі Статуту ООН.

Він додав, що після узгодження план дій передадуть представникам Росії, “щоб на Другому мирному саміті ми змогли зафіксувати реальне закінчення війни”.

“Зараз ми починаємо цей шлях. Разом ми маємо довести, що об’єднаний світ — це світ миру, світ, який знає, як правильно діяти”, — підсумував президент.

Recent Posts

Україна почала розслідування ухилення Китаєм від сплати значних мит при постачанні низки товарів

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі проводить розслідування стосовно фактів ухилення від сплати антидемпінгового мита при…

37 секунд ago

«IT-коаліція» передала Україні обладнання на майже мільйони євро

Загальна вартість поставленого "IT-коаліцією" обладнання склала майже 2 млн євро. Це третя поставка у 2025…

26 хв. ago

Bloomberg розповів, хто поїде від США на новий раунд мирних переговорів у Лондоні

Очікується, що держсекретар США Марко Рубіо, спеціальні посланники Трампа Стів Віткофф і Кіт Келлог зустрінуться…

38 хв. ago

Медіа розкрили склад української делегації на переговорах в Лондоні

В складі української делегації на переговорах в Лондоні, які відбудуться 23 квітня, буде присутній керівник…

51 хв. ago

У міністерки внутрішньої безпеки США Крісті Ноем вкрали сумку

Сама Ноем під час великоднього заходу в Білому домі підтвердила журналістам, що її сумку вкрали,…

1 годину ago