Україна підписала дві безпекові угоди зі Словенією та Чехією. Двосторонній документ підписали в продовження декларації "Великої сімки" про "гарантії безпеки" для України.
Про це оголосила пресслужба Офісу президента.
Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку з боку України підписав президент Володимир Зеленський, з боку Словенії – прем’єр-міністр Роберт Голоб. Підписання відбулося на полях саміту Європейської політичної спільноти у Британії.
Угода передбачає, що Словенія, яка надала Україні вже 13 пакетів військової допомоги, продовжить зберігати поточний рівень підтримки України протягом 10-річного терміну дії угоди. Також Словенія робитиме внесок у навчання українських військових у рамках Місії ЄС із військової допомоги Україні (EUMAM). Передбачається співпраця у пошуку джерел фінансування для проєктів української оборонної промисловості.
Крім того, в угоді йдеться про поглиблення співпраці у сферах інформаційної та кібербезпеки, боротьби з оргзлочинністю, розвідки та контррозвідки, а також гуманітарного розмінування. Також Словенія обіцяє додаткові 5 млн євро на гуманітарну допомогу, економічне відновлення та гуманітарну програму “Зерно з України”.
“В документі чітко закріплена всебічна підтримка з боку Словенії майбутнього членства України в ЄС і НАТО”, – зазначають у комюніке Офісу президента.
Словенія стала 25-ю країною, з якою Україна підписала двосторонню безпекову угоду.
З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Чехія вже надала Україні військову допомогу на суму близько 400 мільйонів євро, додають в Офісі президента. Надалі країна буде вивчати варіанти постачання додаткової військової техніки з урахуванням потреб України.
Також у договорі сказано про посилення співпраці між країнами у військово-технічній сфері, йдеться про боєприпаси малого та великого калібрів, можливості виробництва стрілецької зброї та легких озброєнь, а також БПЛА, засобів радіоелектронної боротьби та важкої техніки.
Країни продовжать спільну щорічну підготовку близько 4 тисяч українських захисників у 2024 році та надалі у рамках місії ЄС із військової допомоги Україні (EUMAM). В угоді також повідомляється про партнерство Чехії з містом Дніпром та областю у невійськовій сфері. Зокрема, вона стосуватиметься “відновлення, відбудови та сталого розвитку”.
Нагадаємо, що 18 липня президент України здійснив візит до Великої Британії, де зустрівся з послом України Валерієм Залужним. В рамках візиту президент має зустрітися з Королем Чарльзом ІІІ, прем’єр-міністром Кіром Стармером, урядовцями, керівниками оборонних компаній та підписати міжурядову угоду про підтримку українського ОПК.
Також під час офіційної зустрічі президент України наголосив на тому, що будь-які перемовини “за спиною України” є неприйнятними.
Влада держави-агресора Росії продовжує спроби розхитати єдність українського суспільства. Для реалізації політичних інтересів РФ в…
У Німеччині 58-річна письменниця померла від удару тупим предметом. Александра Фреліх здобула популярність завдяки роману…
Національний банк України офіційно підтвердив, що 28 квітня Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності…
Волинський окружний адміністративний суд 25 квітня скасував дозвіл на будівництво, виданий Державною архітектурно-будівельною інспекцією компаніям…
До Дня Незалежності України сотні тисяч українців отримають разові грошової виплати. Це стосується ветеранів війни,…
Очільник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко оголосив, що терміново скликає Раду оборони Києва.