Categories: Без рубрики

Україна почала розслідування ухилення Китаєм від сплати значних мит при постачанні низки товарів

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі проводить розслідування стосовно фактів ухилення від сплати антидемпінгового мита при імпорті в Україну з Китайської Народної Республіки дротів із сталі кремнієво-марганцевої шляхом ввезення аналогічних товарів походженням з Малайзії.

Україна почала антидемпінгові розслідування стосовно фактів ухилення від сплати мит щодо імпорту в країну деяких видів металопродукції походженням з Китаю, яка постачалась нібито з Малайзії.

Про це йдеться в повідомленнях Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі.

Юридична фірма Ілляшев та Партнери ініціювала перше в історії України антидемпінгове розслідування за фактом ухилення від сплати антидемпінгового мита, повідомила юрфірма.

Зазначається, що у скаргах національних виробників, інтереси яких представляє ця юрфірма, наведено переконливі докази того, що ефект від застосування антидемпінгового мита щодо імпорту з Китаю міг бути нівельований через постачання аналогічної продукції з Малайзії та штучне заниження митної вартості, яка використовується як база для нарахування митних платежів, зокрема й антидемпінгового мита.

При цьому у результаті порушення розслідування дія антидемпінгового мита на прокат з вуглецевої сталі походженням з Китаю у розмірі від 30,76% до 48,14% була поширена на імпорт аналогічної продукції з Малайзії.

«Це перше в історії України застосування положень статті 27 Закону „Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту“, що передбачає можливість порушення спеціального антидемпінгового розслідування за фактом ухилення від сплати антидемпінгового мита. Воно стало прецедентом для реагування держави на зміну структури торгівлі та використання схем обходу, які раніше залишалися поза межами правового регулювання. Вперше антидемпінгове мито стягуватиметься з моменту порушення розслідування на депозитний рахунок, відкритий Державною казначейською службою на ім’я Державної митної служби. МКМТ вперше визначено механізм внесення відповідних коштів для забезпечення сплати мита та частки ПДВ», — зазначає юрфірма.

Також МКМТ дійшла висновку, що імпорт дротів з Малайзії використовується для обходу остаточного антидемпінгового мита на китайську продукцію, встановленого у 2023 році на рівні 32,6% для дротів із сталі кремнієво-марганцевої.

«Після запровадження мита на китайські дроти частка їх імпорту зменшилася. Натомість на ринку зросла присутність аналогічної продукції з Малайзії, що нівелює ефект застосованих заходів і завдає шкоди українському виробнику», — йдеться в повідомленні. —  «Щоб запобігти подальшому обходу антидемпінгового мита, МКМТ ухвалила рішення про стягнення авансових платежів (у тому числі ПДВ) з малазійських експортерів на рівні чинної ставки для Китаю — 32,6%. Такий механізм діятиме до завершення розслідування».

Юридична фірма «Ілляшев та Партнери» також ініціювала розслідування за фактами обходу антидемпінгового мита на імпорт сталевих кріплень з Китаю через поставки аналогічної продукції з Малайзії. Мита на китайські кріплення встановили у 2020 році, його розмір становить від 32,47% до 67,4%.

«Після запровадження остаточних антидемпінгових заходів щодо Китаю, частка його імпорту різко скоротилася. Одночасно зріс імпорт схожої продукції з Малайзії, що фактично нейтралізувало дію мита та створило нову загрозу для національного виробника», — йдеться в повідомленні. — «З метою недопущення подальшого обходу мита, Комісія зобов’язала малазійських експортерів вносити авансові платежі (у тому числі ПДВ) на рівні 67,4% – ставці, встановленій для китайських виробників. Цей механізм діє до завершення розслідування».

Як повідомлялось, Україна запроваджує остаточні антидемпінгові мита для виробників і експортерів радіаторів для опалення з Туреччини та Китаю терміном на п’ять років. Їхній розмір залежить від конкретного експортера.

Для виробників і експортерів радіаторів з Туреччини вводиться імпортне мито у 37,35%, з КНР — від 23,3% до 42% залежно від експортера.

 

 

Recent Posts

У Києві з 22 до 27 квітня у районних Vcentri HUB пройде низка заходів. Перелік

Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…

3 години ago

У Києві 22–27 квітня пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки. Перелік локацій

22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.

3 години ago

Спершу майже літня спека, а потім дощ. Якою буде погода у Києві на тижні з 21 по 27 квітня

На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…

3 години ago

Пані посол США в Україні Брінк опублікувала щемливий пост прощання

Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…

3 години ago

АРМА оголосило новий конкурс на відбір управителя ТРЦ «Гуллівер»

У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…

3 години ago

Дружина керівника Державної служби фінмоніторингу працює з фірмою Фірташа — Bihus.Info

Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.

4 години ago