З міжнародними партнерами Україна підписала та вже оплатила ініціативу з постачання артбоєприпасів 155 калібру.
снаряди Projectiles yet to be completed at the Scranton Army Ammunition Plant in Scranton, Pennsylvania, US, on Tuesday, April 16, 2024. The US is now spending more than $5 billion to overhaul aging factories from Scranton, Pennsylvania, to rural Louisiana to southwest Virginia, with the goal of cranking out 100,000 155mm shells every month by the end of next year. Photographer: Rachel Wisniewski/Bloomberg via Getty Images
Про це розповів президент Володимир Зеленський на брифінгу 15 березня.
Він подякував союзникам Києва щодо рішень про артилерію, протиповітряну оборону та щодо дронів, які виробляються в Україні.
Відзначив Зеленський і важливий результат чеської ініціативи із закупівлі артилерійських боєприпасів — цей проєкт стартував в лютому 2024 року. Станом на середину лютого 2025-го Чехія доставила до України 1,6 млн снарядів і гарантує постачання до квітня.
“Не буду казати, який пакет, серйозний пакет, проплачений і підписаний, щодо ініціативи щодо постачання артилерії 155-го калібру для України. Тут, слава Богу, у нас є дуже хороший результат”, — сказав Зеленський, не додаючи деталей.
У вересні 2024-го ексміністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив, що в Україні вже запустили власне виробництво 155-міліметрових артилерійських снарядів.
У жовтні стало відомо, що Україна та Чехія спільно вироблятимуть снаряди 155 калібру: компанія “Українська бронетехніка” підписала угоди щодо співпраці з чеським холдингом Czechoslovak Group (CSG).
А в грудні Агенція оборонних закупівель Міністерства оборони України уклала контракт із німецьким збройовим концерном Rheinmetall на постачання 155 мм снарядів.
17 лютого 2024 року президент Чехії Петр Павел оголосив на Мюнхенській конференції, що Чехія знайшла 800 000 снарядів, готових для закупівлі за межами Європейського Союзу. Політик уточнив, що боєприпаси можна доставити протягом кількох тижнів, але для цього потрібне фінансування.
20 березня міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський повідомив про отримання перших 300 тисяч боєприпасів у межах ініціативи щодо закупівлі боєприпасів за межами ЄС та передачу їх Україні.
21 березня очільник польського МЗС Сікорський заявив, що Польща зробить матеріально-технічний і фінансовий внесок в очолюваний Чехією план збільшення постачання боєприпасів в Україну шляхом закупівель за межами Європи.
Міністерка оборони Чехії Яна Чернохова сказала, що до ініціативи приєдналися 18 країн, 15 із яких уже виділили гроші. Мета проєкту зараз — доставити до кінця 2024 року 500 тисяч снарядів в Україну.
У жовтні 2024 року український посол Василь Зварич розповів, що Україна отримала понад третину з 500 тисяч боєприпасів, які до 2024 року мали бути передані в межах чеської ініціативи.
Поїздка президента Сербії Александра Вучича до Москви для участі в параді 9 травня не залишається…
Президент України Володимир Зеленський 8 травня провів телефонну розмову з новим канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцом.…
Канада схвалила проєкт вартістю $15,1 млрд на будівництво нового типу атомної електростанції — меншої за…
У Києві запалили Вогонь слави з нагоди Дня памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій…
Служба безпеки вперше в історії України викрила агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка здійснювала шпигунську…
Сполучені Штати вважають укладену з Україною угоду про рідкісноземельні метали та переговори про завершення війни…