Україна підвищила місце в рейтингу Індексу сприйняття корупції (CPI) протягом 2023 року. Країна додала три бали та має один із найкращих показників приросту в світі.
BRUSSELS, BELGIUM - JULY 28: The Ukrainian, the EU and the EU countries flags are seen in front of the European Parliament on July 28, 2023 in Brussels, Belgium. The EU is united and steadfast in its support for Ukraine. It firmly condemns Russia's unprovoked and unjustified military aggression. In the first year following the invasion, the EU provided economic, humanitarian and military support for Ukraine worth over 67 billion. (Photo by Thierry Monasse/Getty Images)
«Україна продемонструвала непоганий результат цьогоріч і прогресивну динаміку за 10 років. Зараз ми вже доросли до показників країн-кандидаток в ЄС. Ми розбудували антикорупційну екосистему з нуля і вже маємо реальні вироки за топкорупцію», — сказав виконавчий директор TI Ukraine Андрій Боровик.
Світові лідери та аутсайдери Індексу сприйняття корупції за 2023 рік майже не змінилися. Рейтинг очолюють Данія, Фінляндія, Нова Зеландія та Норвегія.
Аутсайдерами залишилися Сомалі, Сирія і Південний Судан. Цьогоріч до них додалася Венесуела.
Загалом з часів Революції Гідності за 10 років Україна додала 11 балів у рейтингу — це найбільший приріст серед країн, які зараз мають статус кандидаток до ЄС.
Що таке Індекс сприйняття корупції
Індекс сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index, CPI) — показник, який з 1995 року розраховується міжнародною організацією Transparency International. Сама організація не проводить власних опитувань. Індекс розраховують на основі 13 досліджень «авторитетних міжнародних установ і дослідницьких центрів».
Ключовим показником Індексу є кількість балів, а не місце в рейтингу. Мінімальна оцінка (0 балів) означає, що корупція фактично підміняє собою державу, максимальна (100 балів) свідчить про те, що корупція майже відсутня. Індекс оцінює сприйняття корупції лише в державному секторі.
CPI включає точку зору представників бізнесу, інвесторів, дослідників ринку тощо. Він відображає точку зору приватного сектору та його сприйняття корупції в публічному секторі. Важливо пам’ятати, що CPI вимірює саме сприйняття, а не фактичний рівень корупції.
Раніше також повідомляли, що Україна посіла друге місце в рейтингу World Giving Index 2023. Це щорічне дослідження благодійності у світі, яке проводить британський Фонд благодійної допомоги (Charities Aid Foundation).
Чеський ексхокеїст Домінік Гашек заявив, що колишній президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв погрожував йому вбивством.
Цього тижня очікується черговий візит посланця Трампа Віткоффа до Москви.
Процес скринінгу (перевірка відповідності українського законодавства законодавству ЄС) у рамках перемовин з Україною про вступ…
Компанія заявила, що інвестує 50 мільярдів доларів у Сполучені Штати протягом наступних п'яти років, створивши…
Бернар Арно, найбагатша людина Європи та генеральний директор імперії предметів розкоші LVMH, розкритикував Європейський Союз…
Автори заяви, які представляють американські виші, розповіли про "безпрецедентне й надмірне політичне втручання, яке тепер…