Кабмін затвердив зміни щодо повноважень керівників районних держадміністрацій, а також виконавчих органів місцевих рад, щоб посилити захист та контроль за дітьми, які опинилися на окупованих територіях або були депортовані до Росії.
Про це повідомляє Мінреінтеграції.
Тепер їм потрібно подавати до Нацполіції заяви про розшук дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які примусово переміщені на територію держави-агресора або які залишилися на окупованих територіях, або з якими відсутній зв’язок.
Таке рішення було ухвалене, тому що органи опіки не можуть забезпечити належний контроль за умовами проживання і вихованням дітей на окупованих територіях.
Також неможливо простежити їх ймовірне подальше переміщення. Влада України втратила зв’язок із багатьма сім’ями, на вихованні яких перебувають діти, наразі втрачено зв’язок і доля дітей невідома.
Нагадаємо, що з початку повномасштабного вторгнення Росія на постійній основі депортує українських дітей до тимчасово окупованого Криму, Білорусі або віддалених районів Росії.
Так, нещодавно Білоруський Червоний Хрест перестав бути членом Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста. Це сталося через депортацію українських дітей.
Президент Володимир Зеленський розповів, що у разі зустрічі із правителем РФ Володимиром Путіним буде говорити…
Президент України Володимир Зеленський заявив, що "ймовірно" зустрінеться з новим Папою Римським Левом XIV у…
«Уроки містера Пінгвіна» (The Penguin Lessons) – це драматична стрічка 2024 року, заснована на реальних…
«Kneecap» – це ірландський комедійний байопік, який розповідає про походження реального ірландськомовного реп-гурту Kneecap. Фільм…
«Місія неможлива: Фінальна розплата» (Mission: Impossible – The Final Reckoning) – це восьма частина культової…
«Пункт призначення: Родове прокляття» (Final Destination: Bloodlines) – це шостий фільм у культовій серії жахів…