Україна сподівається, що Євросоюз відмовиться від російського скрапленого природного газу (LNG)
Про це сказав уповноважений президента з питань санкційної політики Владислав Власюк в інтерв’ю Інтерфаксу-Україна.
“Минулого року країни ЄС імпортували рекордний показник зрідженого природного газу, заплативши за це Росії понад $7 млрд. Це не вкладається в здоровий глузд – маючи ембарго на нафту морськими шляхами, добровільні відмови чи заборону на імпорт газу по трубах, нарощувати на тлі цієї кон’юнктури закупівлю LNG”, – сказав він.
У 14-му санкційному пакеті ЄС розглядав повну заборону імпорту російського зрідженого газу, але обмежився лише забороною на перевалку в європейських портах.
Проте Власюк вважає, що ЄС все ж близький до повної відмови – чи через санкції, чи через рішення з енергетичної безпеки.
“Чи є на світовому ринку альтернативи? Так, зокрема й Сполучені Штати, інші країни”, – сказав Власюк.
Україна зі свого боку працює над посиленням санкційного тиску на російську енергетику і пропонує Євросоюзу запровадити санкції проти російського газового заводу “Ямал LNG”, зменшити обсяг транзиту нафти трубопроводом “Дружба” і запровадити санкції проти Росатому.
Новий єврокомісар з енергетики Дан Йоргенсен планував у перші 100 днів своєї роботи представити план, як зменшити частку російського газу на ринку ЄС до нуля раніше, ніж у раніше погодженому 2027 році.
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що будь-які зустрічні вимоги Росії до ініціативи щодо 30-денного припинення вогню будуть…
Україна ефективно захищає себе проти російської агресії завдяки волі народу та героїзму своїх солдатів, але…
Президент Володимир Зеленський та європейські лідери сказали американському колезі Дональда Трампу, що у разі припинення…
10 травня, у швейцарському місті Женева зустрілися віцепрем'єр Китаю Хе Ліфенґ та міністр фінансів США Скотт Бессент.…
Між Силами оборони України та російськими військами від початку доби відбулися 84 бойові зіткнення, на…
США візьмуть на себе керівну роль у моніторингу дотримання режиму припинення вогню в Україні.