Документ містить щонайменше €977 млн бельгійської військової допомоги Україні в цьому році, а також зобов’язання надавати підтримку нашій країні протягом 10-річного терміну дії угоди.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський в соцмережі “Х”.
Сьогодні в Брюсселі ми з прем’єр-міністром Александром де Кроо підписали двосторонню угоду про безпеку і довгострокову підтримку між Україною і Бельгією.
Угода гарантує безпекову допомогу від Бельгії, а саме:
Окрім того, як зазначив Зеленський, “уперше в такій угоді вказується точна кількість винищувачів F-16 – 30, які будуть доставлені до України до 2028 року, причому перший із них прибуде вже цьогоріч”.
Документ також передбачає оборонне промислове співробітництво, підтримку Української формули миру, посилення санкцій проти Росії, компенсацію збитків, правосуддя для агресора, використання заморожених російських активів і відновлення економіки.
Президент України зауважив, що цей договір поглибить співпрацю країн в галузі розвідки, кібербезпеки та протидії дезінформації.
Бельгія також висловлює підтримку майбутньому членству України в ЄС і НАТО.
Нагадаємо, що вчора Україна та Іспанія підписали двосторонню угоду про гарантії безпеки. Вона міститиме підтримку озброєнь, допомогу в реконструкції та розмінуванні.
З початку 2024 року Україна підписала двосторонні угоди щодо безпеки з 10 країнами. Бельгія виявилась вже 11 країною. Водночас обговорення таких документів розпочалося ще у 2023 році.
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що будь-які зустрічні вимоги Росії до ініціативи щодо 30-денного припинення вогню будуть…
Україна ефективно захищає себе проти російської агресії завдяки волі народу та героїзму своїх солдатів, але…
Президент Володимир Зеленський та європейські лідери сказали американському колезі Дональда Трампу, що у разі припинення…
10 травня, у швейцарському місті Женева зустрілися віцепрем'єр Китаю Хе Ліфенґ та міністр фінансів США Скотт Бессент.…
Між Силами оборони України та російськими військами від початку доби відбулися 84 бойові зіткнення, на…
США візьмуть на себе керівну роль у моніторингу дотримання режиму припинення вогню в Україні.