Україна та Швеція мають намір посилити енергетичну безпеку обох країн та європейського континенту. Наразі співпраця в атомній галузі є головним пріоритетним завданням.
ANTWERP, BELGIUM - JUNE 10: The 'Salamanca', a Dutch barge is docked on the Scheldt river in front of the Doel nuclear power station on June 10, 2023 in Antwerp, Belgium. The Doel nuclear power plant has four pressurized water nuclear reactors (PWR), operated by ENGIE-Electrabel in the municipality of Beveren-Waas. Its four reactors were commissioned between 1975 and 1985. The Doel nuclear power plant has a total power of approximately 2900 MWe. (Photo by Thierry Monasse/Getty Images)
Про це йдеться на офіційному сайті Міністерства енергетики України.
У ході зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка та віцепрем’єр-міністерки, міністерки енергетики, бізнесу та промисловості Швеції Ебби Буш у Києві обговорювали стратегію співпраці в цій галузі.
Галущенко підкреслив, що співробітництво в атомній галузі між Україною та Швецією є пріоритетом, особливо в контексті зниження впливу Росії на ринок ядерного палива та атомних технологій у Європі.
Ми змогли показати іншим країнам, що майбутнє ядерної промисловості можливе без росії: українські фахівці “Енергоатому” працювали разом зі спеціалістами заводу компанії Westinghouse у Швеції, щоб створити технологію, яка дозволила нам використовувати паливо західного виробництва на радянських реакторах ВВЕР. Тепер це паливо успішно працює на Рівненській АЕС.
За словами Галущенка, саме атомна енергетика допомогла Україні “вижити вже третю зиму поспіль”. Він вважає, що для стійкості енергосистеми важливо мати сильну базову генерацію. Цією базовою генерацією для України є атомна.
Водночас Ебба Буш підтримала ці погляди, зауваживши, що Швеція планує розвивати не лише відновлювану енергетику, але й атомну.
Міністерка визнала, що стабільна та надійна генерація важлива для забезпечення енергетичної безпеки країн, та висловила готовність до подальшої співпраці з Україною в цьому напрямі.
Нагадаємо, що Швеція неодноразово виявляла свою підтримку та лояльність до України. Зокрема 14 березня Швеція підтримала ініціативу Чехії щодо термінової передачі Україні артилерійських снарядів та виділила на це 30 мільйонів євро.
Водночас МВФ погіршив прогноз щодо зростання економіки України у 2025 році до 2,0% з 2,5%…
У документі дається визначення віртуального активу – як особливого цифрового об’єкта, що існує в електронній…
Майбутня мирна угода між Україною та Росією передбачатиме компроміси з обох боків. Тому Києву доведеться…
Мемкоїн Дональда Трампа зріс у ціні на понад 60% після оголошення про "найбільш ексклюзивне запрошення у світі",…
Служба безпеки спільно з Національною поліцією та правоохоронцями Чехії викрила хакерське угруповання, що обкрадало банківські…
Дрогобицький підприємець Андрій Веселий став власником 33%-ї частки на заводі "Карпатнафтохім" лише за 35 млн грн.