28 березня представники України та США провели першу тривалу розмову щодо драфту угоди про копалини, яку запропонувала американська сторона.
TOPSHOT - US President Donald Trump and Ukraine's President Volodymyr Zelensky meet in the Oval Office of the White House in Washington, DC, February 28, 2025. Zelensky and Trump openly clashed in the White House on February 28 at a meeting where they were due to sign a deal on sharing Ukraine's mineral riches and discuss a peace deal with Russia. "You're not acting at all thankful. It's not a nice thing," Trump said. "It's going to be very hard to do business like this," he added. (Photo by SAUL LOEB / AFP) (Photo by SAUL LOEB/AFP via Getty Images)
Про це пише «Суспільне» з посиланням на джерело в Офісі президента України.
28 березня міністерка економіки Юлія Свириденко підтвердила, що українська сторона отримала від США новий варіант угоди про корисні копалини й наразі його опрацьовує.
Міністерка наголосила, що це робоча версія, яка відображає позицію юридичних американських радників. А уряд України працює, аби угода «відображала всі наші інтереси».
Нагадаємо, Україна та США попередньо домовилися підписати угоду про спільний видобуток українських корисних копалин.
Згідно з домовленостями, ідеться про створення спільного Інвестиційного фонду, який наповнюватимуть із 50% усіх надходжень, отриманих від майбутньої монетизації природних активів України. В уряді України казали, що кошти мали б піти на відбудову. Як саме працюватиме такий фонд та інші деталі, делегації сторін іще мають погодити в окремій угоді.
У березні стало відомо, що президент США Дональд Трамп хоче змінити угоду про корисні копалини на «більшу й кращу». За даними медіа, адміністрація Трампа хотіла просунути нові умови, включивши контроль США над українськими атомними електростанціями.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що кінцевої версії угоди ще немає, і поскаржився, що умови постійно змінюються.
Народний депутат Ярослав Железняк заявив, що читав новий варіант угоди, де американці пропонують, аби більшість в управлінні фондом становили представники США (3 з 5 членів). Усі нові інвестпроєкти спочатку пропонуються американській стороні, та будь-які зміни відбуваються за домовленістю з американською стороною.
За даними Железняка, у тексті немає пунктів про АЕС та порти, йдеться про видобуток державних і приватних компаній. Але також немає гарантій безпеки від США.
На заході CinemaCon 2025 американська студія Lionsgate, яка володіє правами на "Джона Віка", офіційно оголосила…
З 4 квітня до 25 травня у Києві в Національному музеї декоративного мистецтва України відбудеться…
У центрі Києва цієї суботи, 5 квітня 2025 року, ДонорUA організовує донацію крові для відправлення…
Речниця Білого дому розповіла в соцмережах, чи Маска дійсно збираються звільнити.
За заявою китайської армії, було проведено точкові удари по ключових портах та енергетичній інфраструктурі.
Так, у 2023 році китайські інвестиції у США становили $6,9 млрд.