Україна розпочинає офіційні переговори з регуляторами авіаперевезень США та Євросоюзу щодо обговорення питання відновлення пасажирських авіаперельотів в Україні.
underside of commercial jet departing from airport
Про це заявив в інтерв’ю РБК-Україна віцепрем’єр із відновлення — міністр з розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.
Неможливо здійснювати міжнародні авіаперельоти без погодження двох регуляторів – європейського та американського – так це працює. Українська сторона вже передає регуляторам своє бачення, як буде ринок працювати в умовах воєнного стану, свою оцінку ризиків, підходи, алгоритми.
Зокрема Кубраков зазначив, що Україна веде консультації з адміністрацією цивільної авіації Ізраїлю, оскільки аеропорти цієї країни знаходяться під постійною загрозою авіаудару.
При цьому міністр підкреслив, що наразі не йдеться про жодні конкретні терміни, оскільки офіційні перемовини лише починаються.
«На рівні планів є різні сценарії, нам важливо почути перший офіційний зворотний зв’язок від регуляторів. Насправді є європейські авіакомпанії, які дуже цікавляться, дуже хочуть, і кажуть, що будуть першими. Я не хочу їх називати».
На уточнення, чи йдеться про лоукостер Ryanair, він відповів, що представники компанії приїжджали в Україну і заявили, що «хочуть весь ринок одразу після відкриття авіапростору».
Що ж стосується українських авіакомпаній, то влада веде переговори із трьома перевізниками, які теж зацікавлені у відновленні роботи, оскільки тут заходяться їхні базові аеропорти.
Нагадаємо, що восени в Офісі президента заявили, що Україна готується до відкриття одного з цивільних аеропортів ще до закінчення війни. За даними ЗМІ, йдеться про аеропорт на заході України.
Водночас торік Європейська організація з безпеки аеронавігації у своєму прогнозі передбачила обмеження на польоти в повітряному просторі України до 2029 року. В Украерорусі прокоментували цей прогноз заявою, що український повітряний простір буде відкрито одразу після завершення воєнних дій та перемоги України.
Прем'єр-міністр Угорщини повідомив, що проголосував проти України в ЄС, бо це "знищить угорську економіку".
Будинок профспілок площею 13 892,2 м² є важливим адміністративним, історичним і символічним об’єктом у самому…
За словами президентки Єврокомісії, світовий порядок "зміщується глибше, ніж будь-коли з часу завершення холодної війни".
Під час замаху на прем'єра Словаччини особистий охоронець Фіцо нібито інстинктивно відскочив замість того, щоб…
Микола Жук обіймав посаду депутата Миколаївської обласної ради. У парламенті очолював підкомітет, що займався питаннями…
Виступаючи на заході на початку Тижня клімату в Сан-Франциско, Гор сказав, що адміністрація Трампа «намагається…