Після початку повномасштабного військового вторгнення Росії Україна значною мірою покладалася на допомогу союзників, однак тепер країна виробляє більше зброї, ніж будь-коли.
снаряди Projectiles yet to be completed at the Scranton Army Ammunition Plant in Scranton, Pennsylvania, US, on Tuesday, April 16, 2024. The US is now spending more than $5 billion to overhaul aging factories from Scranton, Pennsylvania, to rural Louisiana to southwest Virginia, with the goal of cranking out 100,000 155mm shells every month by the end of next year. Photographer: Rachel Wisniewski/Bloomberg via Getty Images
Про це пише The Wall Street Journal підкреслюючи, що, попри це, країна все ще не може протистояти країні-агресору наодинці.
У той час як західні союзники не поспішають нарощувати виробництво озброєнь, вартість зброї, яку може виробляти оборонна промисловість України, зросла з $1 млрд у 2022 році до $35 млрд за три роки війни, констатує WSJ.
У публікації також підкреслюється, що оборонна промисловість України стає ключовою для спроможності країни продовжувати боротьбу з Росією або гарантувати свій суверенітет у разі мирної угоди. Що більше Київ зможе виробляти власної зброї, то менш вразливим він буде перед примхами міжнародної політики або змін у ланцюжках поставок, пише WSJ. Країна також розглядає свою оборонну промисловість як післявоєнне джерело доходів і спосіб подальшої інтеграції із Заходом, ставши одним із його постачальників.
Видання також наводить слова президента України Володимира Зеленського, який заявив, що понад 40% зброї, використовуваної на фронті, зараз виробляється в Україні. А в таких галузях, як безпілотники, безпілотні наземні системи і радіоелектронна боротьба, цей показник близький до 100%.
Українці також нарощують обсяги виробництва артилерійських систем, бронетехніки, мін і боєприпасів. Однак, констатує WSJ, навіть масштабної трансформації недостатньо для того, щоб Україна змогла самотужки стримувати сили Москви.
Країна потребує допомоги США та інших західних союзників, щоб протистояти військовій машині Кремля. Україна не може виробляти таку кількість боєприпасів, щоб підтримувати вогонь своїх гармат, або перехоплювачів ППО, які необхідні для захисту від ракет РФ.
При цьому бюджет України відчуває проблеми — як розповів радник президента України і колишній міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр
Камишин, у поточному році уряд зможе закупити менше половини того, що можуть зробити оборонники.
Уряди деяких західних країн фінансують закупівлі зброї в українських оборонних компаній за так званою датською моделлю, де замість постачань Києву зброї виділяються кошти на закупівлю озброєнь в оборонних виробників України, пише WSJ. Війна стала полігоном для різних видів зброї і дала країнам НАТО важливі уроки того, як вони проявляють себе на полі бою.
15 січня президент України Володимир Зеленський заявив, що близько 33−34% зброї, яку використовують на полі бою, — українського виробництва, більше ніж 30% – європейського, і ще 40% зброї — американської.
7 лютого прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд працює над механізмом довгострокових контрактів для оборонних підприємств. Він зазначив, що це сприятиме стабільному виробництву зброї та боєприпасів.
21 лютого на виставці Defense Tech Innovations Forum 2025 вперше показали українську ракету Трембіта. Зазначається, що ця українська ракета летить зі швидкістю до 400 км/год і дістає стратегічні цілі противника.
25 лютого віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що в Україні 19 компаній займаються виробництвом ракет різних типів — від малих для дронів до балістичних і крилатих.
4 березня Шмигаль заявив, що Україна у 2025 році на 100% буде здатна забезпечити потреби Сил оборони в артилерії продукцією власного виробництва.
У Румунії у неділю, 18 травня, відбувається другий тур президентських виборів, в який вийшли прозахідний очільник Бухареста…
Росія напередодні президентських виборів у Польщі активізувала спецоперацію Doppelganger («Двійник»), створюючи сайти та сторінки у…
У Харківському районному ТЦК помер чоловік, правоохоронці з'ясовують обставини.
Американська акторка Анджеліна Джолі виступила на врученні нагороди «Відкриття року» (Trophée Chopard) на Каннському кінофестивалі.…
В Україні сьогодні, 18 травня вшановують День пам’яті жертв політичних репресій.
У Ватикані почалася урочиста меса з нагоди інтронізації нового Папи Римського Лева XIV — його…