Українська оборонна промисловість демонструє виняткову ефективність, але наразі працює лише на 60% своєї потужності.
BRUSSELS, BELGIUM - MARCH 17: Ursula von der Leyen, President of the European Commission, attends a roundtable meeting during the 9th International Conference in Support of Syria at the European Council headquarters on March 17, 2025 in Brussels, Belgium. The European Union is convening its 9th conference in support of Syria - the first to include Syrian interim authorities, following the fall of the Assad regime in December. The event's theme, 'Standing with Syria: meeting the needs for a successful transition,' aims to gather international support for the country during its recovery and development, in the wake of more than thirteen years of civil war. (Photo by Omar Havana/Getty Images)
Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу у Європейському парламенті.
“Швидкість, економічна ефективність та доцільність [Ред. – оборонного] виробництва України вражають (…) Але ми також знаємо, що ця потужна оборонна промисловість працює лише на 60% потужності”, – наголосила фон дер Ляєн.
Вона зазначила, що Україна збудувала потужну оборонну індустрію з нуля за три роки. Але, за її словами, цей невикористаний потенціал відкриває великі можливості як для України, так і для країн ЄС.
“Це наша можливість. Наші держави-члени можуть взяти свої кредити SAFE і закуповувати безпосередньо в українській оборонній промисловості. Для наших країн-членів це першокласна якість, швидкість і дешевизна. Для України – це надзвичайно важливі надходження. Це також можливість зміцнити свою оборонно-промислову базу”, – додала фон дер Ляєн.
Вона підкреслила, що європейська безпека неможлива без сильної та розвиненої оборонної промисловості в Україні.
“Україна та ЄС стоять разом зараз – і ми будемо разом у майбутньому”, – заявила фон дер Ляєн.
Крім цього, вона наголосила, що Росія стрімко переозброюється, тому Європа має діяти швидко: спрощувати правила держдопомоги та дозволів для оборонних підприємств, більше інвестувати в європейські (включно з українськими) компанії та уникати витоку капіталу за межі ЄС.
Нагадаємо, у травні Єврокомісія підписала перші контракти на інвестиції у ВПК України. ЄС виділить 900 млн євро на зброю для ЗСУ завдяки прибуткам від заморожених активів РФ.
Внаслідок нічних обстрілів у столиці виникли пожежі, і над містом утворився смог. Водночас рівень забрудненості…
У Королівському суді Вінчестера розпочався процес над 65-річним пенсіонером Говардом Філліпсом, якого звинувачують у передачі…
Лідер більшості у Сенаті США, республіканець Джон Тун заявив, що голосування щодо двопартійного законопроєкту про…
Компанія ByteDance, що володіє відеосервісом TikTok, готується запустити окремий застосунок для користувачів у США, який…
10 липня президент України Володимир Зеленський проведе в Римі додаткові зустрічі з американською делегацією.
У Києві, 10 липня, внаслідок російського масованого обстрілу частково перекрили рух транспорту.