У ніч на вівторок українські військові здійснили надзвичайно потужну серію безпілотних і ракетних ударів по цілях у російській глибинці.
Про це пише видання Neue Zürcher Zeitung.
За повідомленнями російських військових блогерів, використовувався також новий тип безпілотника, який українці представили лише в грудні. Він має назву «Пекло». У Генеральному штабі в Києві заявили про наймасовіший на сьогодні удар по військових об’єктах противника.
“Якщо взяти за мірило кількість використаних ракет, то це дійсно так: з більш ніж 200 безпілотниками дальнього радіуса дії — цифра, яка наводиться як в російських, так і в українських джерелах — і ударами по щонайменше семи російських областях, це найбільша повітряна атака українців на сьогодні. Відео руйнівних наслідків одразу ж розлетілися інтернетом, включаючи пожежу на нафтопереробному заводі в Саратові“, – йдеться у матеріалі.
Самі росіяни ніколи раніше не розгортали стільки безпілотників дальнього радіуса дії одночасно. У листопаді вони встановили рекорд, заявивши про 188 безпілотників за одну ніч. Однак таке порівняння не є коректним, оскільки Москва зазвичай поєднує атаки “Шахедами” з ще більш потужним озброєнням, насамперед балістичними і крилатими ракетами. Завдання безпілотників полягає в тому, щоб відвернути увагу ППО і, таким чином, дати ракетам більше шансів на влучання.
Україна також спробувала таку комбінацію. За російськими повідомленнями, тієї ж ночі було використано щонайменше шість американських ATACMS і кілька британських Storm Shadow.
Київ спокійно продовжує атакувати Росію західними ракетами та такі місії обмежуються лише надто обмеженою кількістю такої зброї. Експерти припускають, що наразі Київ має лише двозначну кількість ракет ATACMS. Це значно знижує їхнє військове значення.
Тому безпілотники дальнього радіуса дії, з яких Україна з 2024 року успішно розгорнула кілька власних розробок, є ще більш важливими.
“Цього разу росіяни зазнали важких ударів. Остання хвиля атак була спрямована проти об’єктів щонайменше в семи російських регіонах на відстані від 200 до 1100 кілометрів. Найвіддаленіша ціль була в Татарстані. Там було влучено в сховище СПГ і загорілася щонайменше одна цистерна.
На військовому аеродромі Енгельс в Саратовській області українці підпалили склад пального. Цей випадок особливо гіркий для росіян, оскільки попередня атака 8 січня вже спричинила пожежу на цьому складі, яку частково загасили лише через п’ять днів.
Інші атаки українських БпЛА під час останньої хвилі були спрямовані проти хімічних і металургійних заводів. Вважається, що це заводи, які постачають продукцію для російського оборонного сектору.
Загальний збиток наразі неможливо оцінити“, – йдеться у матеріалі.
Найбільш відчутний вплив використання українських безпілотників — в енергетичному секторі РФ. За даними російської служби Бі-Бі-Сі, у 2024 році відбулася 31 атака на російські НПЗ і ще кілька десятків — на паливні склади. В результаті було втрачено 12% потужностей нафтопереробних заводів. Москва ввела заборону на експорт нафтопродуктів, таких як бензин і дизельне пальне, щоб стабілізувати ціни всередині країни. Попри це, ціна на бензин зросла на 11% протягом року. Це не є катастрофою для режиму Путіна, але це болючий розвиток подій для населення.
“Атаки українських безпілотників важливі ще в одному відношенні. Вони демонструють Кремлю, що Київ здатен завдавати потужних ударів у російській глибинці. Москва значною мірою безсила перед цим — попри всі свої зусилля, росіянам ніколи не вдавалося знищити оборонну промисловість свого опонента. Навпаки, українцям завжди вдається впроваджувати нові розробки в галузі озброєнь.
Така ситуація створює певний стимул для того, щоб у певний момент піти на врегулювання з Україною. Адже ризик регулярно зазнавати пошкоджень стратегічно важливих промислових об’єктів є надто великим тягарем для російської економіки в довгостроковій перспективі“, — підсумовують у німецькому виданні.
У ніч на вівторок, 14 січня, дрони атакували російські об’єкти в Енгельсі, Саратові, Казані, Брянську та Тулі.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.