Categories: Без рубрики

Українці за лічені дні зібрали петицію з вимогою заблокувати російську музику на стрімінгових сервісах

Електронна петиція на сайті уряду із вимогою вплинути на стримінгові платформи, такі як Apple Music та Spotify, аби ті заблокували пісні російською мовою для українських користувачів зібрала 28 тисяч голосів (із необхідних 25 тисяч). Автори звернення наполягають, що це питання не лише культури, а й національної безпеки.

Петиція опублікована на сайті КМУ.

Петиція була створена 17 лютого. Тепер на петицію має відреагувати уряд.

Автори зазначають, російськомовна музика може бути носієм ідей, які шкодять українській ідентичності. Одним із ключових аргументів є те, що прослуховування таких пісень на популярних платформах приносить прибуток виконавцям, а отже, і податки в бюджет держави-агресора.

“В умовах агресії Росії проти України, захист інформаційного простору та національної безпеки є критично важливими. Російськомовна музика може нести в собі ідеї та послання, що шкодять українській ідентичності та формують негативне ставлення до нашої держави”, — написав автор петиції Олександр Леоненко.

Автор пропонує уряду розглянути можливість законодавчого регулювання контенту стримінгових платформ, зобов’язати їх обмежити доступ до російськомовної музики в Україні, а також запустити кампанії, що популяризують українських виконавців. Юридично такі питання може вирішити так зване “геоблокування” – коли контент відображається лише на певні території.

Контекст

Останні три роки питання прослуховувань російських артистів українцями на топових стримінгових платформах порушувалось не вперше. Поширена думка, що далеко не всі громадяни України відмовляються від контенту артистів із країни-агресора і як результат виводять пісні росіянин у топ стрімінгових сервісах. Існує також думка, що сервіси підсумовують всі прослуховування з України, у тому числі з окупованих територій, що і впливає на статистику. Однак не всі сервіси працюють на окупованих територіях, і є платними, а тому не мають популярності серед мешканців ТОТ.

Однак існують також способи накрутки кількості прослуховувань треків. Є платні сторонні сервіси, які гарантують безперервний стримінг пісні. Платформи на зразок Spotify мають окрему статтю про штучну накрутку на своєму сайті, де пояснюють, як сервіс намагається з нею боротися. Втім сервіс визнає, що постійно з’являються нові способи обманути систему.

Recent Posts

Віллем Дефо співає українську народну пісню. 24 квітня у прокат виходить американське пригодницьке фентезі “Очі. Легенда Карпат”

The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…

2 години ago

Страх і напруга, що лоскочуть нерви. 24 квітня у прокат виходить горог «Until Dawn: До світанку»

«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…

2 години ago

До роковин Чорнобильської трагедії у Києві пройдуть міжнародний форум та мистецька виставка

25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…

2 години ago

У Києві відкриють виставку відтворених писанок зі зруйнованого маріупольського музею

24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…

3 години ago

Макрон розглядає можливість розпуску парламенту та дострокових виборів восени — Bloomberg

У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…

3 години ago