Чехія разом з іншими партнерами «коаліції охочих» на своїх базах навчатиме українських пілотів на F-16 та JAS 39 Gripen. Також наразі пілотів навчають в Україні на чеських моделях. Україна та Чехія підписали домовленість щодо створення у Чехії "центру єдності" для українців.
Про це стало відомо на спільній пресконференції прем’єр-міністра Чехії Петра Фіали з президентом Володимиром Зеленським.
Україна та Чехія домовилися про навчання українських пілотів на винищувачах F-16 та L-39 у рамках “коаліції охочих”.
«Ми готові поглибити наш вклад у навчання українських військових. Ми домовились, що разом з партнерами з «коаліції охочих» будемо навчати українських пілотів на F-16 та L-39. Навчання буде проходити тут, на базах у Чехії. Україна вже навчає пілотів винищувачів на чеських моделях, які постачаються в Україну», — зазначив він.
Також, за його словами, від початку року Чехія поставила в Україну пів мільйона боєприпасів.
“Сподіваюсь, що ми й надалі так ефективно будемо постачати снаряди великого калібру”, – зауважив прем’єр-міністр Чехії.
Фіала додав, що Чехія виступала посередником під час поставках 2 тисяч одиниць важкої техніки.
Україна та Чехія підписали домовленість щодо створення у Чехії “центру єдності” для українців. Підписання документа відбулося у прямому ефірі перед пресконференцією президента України Володимира Зеленського із прем’єром Чехії Петром Фіалою у Празі.
На пресконференції Володимир Зеленський зазначив, що такі центри будуть відкритватися у “багатьох країнах де є велика присутність українських громадян”.
Він назвав зокрема Німеччину – де процес вже розпочався, Чехію, Іспанію та Польщу, а також зазначив, що ще однією такою країною може стати Велика Британія.
Він зазначив, що у цих центрах українці зможуть отримувати юрдичні консультації та “шукати собі місце” в Україні – зокрема у питанні працевлаштування. Президент висловив сподівання, що після завершення гарячої фази війни багато українців повернуться в Україну.
У Зеленського і Фіали запитали, чи може змінитися ситуація з підтримкою України після парламентських виборів восени, на яких може перемогти опозиційного руху ANO.
“Вибори в Чехії це внутрішні питання Чехії. Ми з великою повагою ставимось до суверенітету України. Це те, що робила росія в Україні — робила все, щоб впливати на вибір громадян України. Я можу тільки подякувати всім парламентарям, які були сьогодні на зустрічі. Усі вони сьогодні підтримують Україну, розуміють, що Україна захищає не тільки Україну. Захищає безпеку і життя Чехії, життя і безпеку усієї Європи”, — зазначив Зеленський.
Володимир Зеленський також зустрівся з головою Палати депутатів парламенту Чехії Маркетою Пекаровою-Адамовою та заступниками голови Палати депутатів — представниками всіх політичних партій. У фокусі зустрічі – підтримка України та мир.
Президент зазначив, що обговорили санкції та майбутнє України у Європейському Союзі. Також він додав, що розраховують на посилення санкцій проти Росії та відкриття перших кластерів у переговорах щодо членства України в ЄС.
Також Зеленський зустрівся з керівниками провідних оборонних підприємств Чехії. Серед іншого, під час зустрічі йшлося про взаємодію в ОПК, де українсько-чеська співпраця та спільне виробництво можуть гарантувати безпеку й запобігти повторенню агресії в Європі.
Напередодні, 4 травня, президент зустрівся зі своїм колегою Петром Павлом. Це другий візит очільника України до Праги, до цього він відвідував чеську столицю в липні 2023 року.
Міський голова Віталій Кличко оглянув в Оболонському районі житловий будинок, пошкоджений внаслідок ворожої атаки в…
Рішення заборонити вивішувати прапор України викликало критику з боку правлячої Лейбористської партії, в якій звинуватили…
Станом на 1 травня у підземних сховищах України зберігалося 5,7 млрд куб м газу —…
У Владивостоку, на Далекому Сході Росії, відбувся перший в історії дитячий військовий парад під назвою…
Командир батальйону оформив фіктивну присутність своїх бійців на передній лінії фронту, щоб ті у подальшому…
За даними Сумської обласної прокуратури, також поранені троє людей, серед яких 16-річний хлопець.