Categories: Без рубрики

Українські пілоти навчатимуться у Чехії на L-39 та F-16. У Чехії працюватиме відкритий центр Української єдності. Основе з пресконференції Фіали та Зеленського

Чехія разом з іншими партнерами «коаліції охочих» на своїх базах навчатиме українських пілотів на F-16 та JAS 39 Gripen. Також наразі пілотів навчають в Україні на чеських моделях. Україна та Чехія підписали домовленість щодо створення у Чехії "центру єдності" для українців.

Про це стало відомо на спільній пресконференції прем’єр-міністра Чехії Петра Фіали з президентом Володимиром Зеленським.

Україна та Чехія домовилися про навчання українських пілотів на винищувачах F-16 та L-39 у рамках “коаліції охочих”. 

«Ми готові поглибити наш вклад у навчання українських військових. Ми домовились, що разом з партнерами з «коаліції охочих» будемо навчати українських пілотів на F-16 та L-39. Навчання буде проходити тут, на базах у Чехії. Україна вже навчає пілотів винищувачів на чеських моделях, які постачаються в Україну», — зазначив він.

Також, за його словами, від початку року Чехія поставила в Україну пів мільйона боєприпасів.

“Сподіваюсь, що ми й надалі так ефективно будемо постачати снаряди великого калібру”, – зауважив прем’єр-міністр Чехії.

Фіала додав, що Чехія виступала посередником під час поставках 2 тисяч одиниць важкої техніки.

Україна та Чехія підписали домовленість щодо створення у Чехії “центру єдності” для українців. Підписання документа відбулося у прямому ефірі перед пресконференцією президента України Володимира Зеленського із прем’єром Чехії Петром Фіалою у Празі.

На пресконференції Володимир Зеленський зазначив, що такі центри будуть відкритватися у “багатьох країнах де є велика присутність українських громадян”.

Він назвав зокрема Німеччину – де процес вже розпочався, Чехію, Іспанію та Польщу, а також зазначив, що ще однією такою країною може стати Велика Британія.

Він зазначив, що у цих центрах українці зможуть отримувати юрдичні консультації та “шукати собі місце” в Україні – зокрема у питанні працевлаштування. Президент висловив сподівання, що після завершення гарячої фази війни багато українців повернуться в Україну.

Ще заяви Фіали на спільній прес-конференції зі Зеленським

  • Чехія прийняла найбільшу кількість українських біженців.
  • 160 тисяч українських біженців працюють на ринку Чехії: “Зараз важливо вирішити, що буде із захистом українських біженців у ЄС, термін якого спливає наступного року”.
  • Хочемо надати можливість людям, хто буде зацікавлений, повернутися в Україну: “Для цього існує проект UNITY HUB. Сьогодні була підписана спільна декларація, буде відкритий центр української єдності у Чехії”.
  • Україна може на нас розраховувати, ми і в майбутньому будемо робити все для того, щоб українці перемогли.

Заяви Зеленського

У Зеленського і Фіали запитали, чи може змінитися ситуація з підтримкою України після парламентських виборів восени, на яких може перемогти опозиційного руху ANO.

“Вибори в Чехії це внутрішні питання Чехії. Ми з великою повагою ставимось до суверенітету України. Це те, що робила росія в Україні — робила все, щоб впливати на вибір громадян України. Я можу тільки подякувати всім парламентарям, які були сьогодні на зустрічі. Усі вони сьогодні підтримують Україну, розуміють, що Україна захищає не тільки Україну. Захищає безпеку і життя Чехії, життя і безпеку усієї Європи”, — зазначив Зеленський.

Більше про візит до Праги

Володимир Зеленський також зустрівся з головою Палати депутатів парламенту Чехії Маркетою Пекаровою-Адамовою та заступниками голови Палати депутатів — представниками всіх політичних партій. У фокусі зустрічі – підтримка України та мир.

Президент зазначив, що обговорили санкції та майбутнє України у Європейському Союзі. Також він додав, що розраховують на посилення санкцій проти Росії та відкриття перших кластерів у переговорах щодо членства України в ЄС.

Також Зеленський зустрівся з керівниками провідних оборонних підприємств Чехії. Серед іншого, під час зустрічі йшлося про взаємодію в ОПК, де українсько-чеська співпраця та спільне виробництво можуть гарантувати безпеку й запобігти повторенню агресії в Європі.

Напередодні, 4 травня, президент зустрівся зі своїм колегою Петром Павлом. Це другий візит очільника України до Праги, до цього він відвідував чеську столицю в липні 2023 року.

Recent Posts

610 постраждалих мешканців Святошинському району в Києві внаслідок російської атаки отримали від столиці по 10 000 грн

Міський голова Віталій Кличко оглянув в Оболонському районі житловий будинок, пошкоджений внаслідок ворожої атаки в…

10 хв. ago

Британські правопопулісти заборонять українські прапори в своїх громадах — Sky News

Рішення заборонити вивішувати прапор України викликало критику з боку правлячої Лейбористської партії, в якій звинуватили…

24 хв. ago

Україна вдвічі скоротила закачування газу до підземних сховищ у квітні порівняно з 2024 роком

Станом на 1 травня у підземних сховищах України зберігалося 5,7 млрд куб м газу —…

30 хв. ago

В Росії відбувся дитячий військовий парад із дітьми з Північної Кореї

У Владивостоку, на Далекому Сході Росії, відбувся перший в історії дитячий військовий парад під назвою…

44 хв. ago

На Донеччині затримали комбата, який влаштував незаконний бізнес на виплаті «бойових»

Командир батальйону оформив фіктивну присутність своїх бійців на передній лінії фронту, щоб ті у подальшому…

57 хв. ago

У Ворожбі через авіаудар загинуло двоє людей

За даними Сумської обласної прокуратури, також поранені троє людей, серед яких 16-річний хлопець.

1 годину ago